Rzeczowe i stateczne belki dachowe do auta -o których należałoby wiedzieć?

Belki dachowe do wozu są podstawą jeżeli chodzi o założenie bagażnika. Obecnie decydując się na zamontowanie bagażnika na dachu wozu mamy istotnie niezwykle spory wybór różnych typów i modeli bagażników, wobec tego z łatwością także dopasujemy dobre belki dachowe, bowiem ich asortyment także jest ogromnie spory.

Po prostu dobre belki dachowe

Wybierając belki do wozu powinno się wziąć pod uwagę sylwetkę przewożonych ładunków, stylistykę i wygląd, a także to, by wyłonione przez nas belki były odpowiednio dopasowane do danego auta.Dziś dobór bagażnika a co za tym idzie belek dachowym jest zapewne bardziej zagmatwany aniżeli kiedyś. Dawniej system montażu bagażników był niezmiernie prosty, niezależnie od modelu wozu w większości wypadków mocowało się go na tak zwanych rynienkach. Dziś fabrykanci samochodów prześcigają się w ofercie najnowszych, najlepszych i śmiałych samochodów, jakie niejednokrotnie różnią się od siebie pod wieloma względami, również jeżeli chodzi o punkty montażowe bagażników jak również karoserie. Wskutek tego dobór bagażnika i belek dachowych jest współcześnie nieco trudniejszy niż kiedyś.

Autor: Hyundai

Kupując belki dachowe należałoby także dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy belkami bazowymi i relingami. Belki bazowe to przynajmniej dwie belki, które są mocowane w poprzek dachu samochodowego. Wolno na nich bez trudności wozić rowery, towary budowlane i dużo innych rzeczy. Belki te są zwane bagażnikiem.

Nie obawiaj sie, że informacji na prezentowany temat nie odnajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy kliknąć na proponowany serwis, który jest pod odsyłaczem.

Jak jesteś zainteresowany tematyką samochodów, powinieneś zwrócić uwagę też na nakładki na drzwi.

Za to relingi to dwa profile, które w inny sposób są określane belkami wzdłużnymi i jak niechybnie nietrudno się domyślić są one mocowane na długości wozu. Nade wszystko relingi pełnią rolę dekoracyjną i estetyczną, aczkolwiek posiadają także swoje pewne pozytywy użytkowe. Jeśli kierowca potrzebuje przewieźć jakiś ładunek na dachu samochodu, to do relingów może w dodatku dokupić belki poprzeczne, co da mu sposobność przetransportowania dowolnych rzeczy na dachu samochodowym. Więc połączenie relingów z belkami poprzecznymi wolno w dzisiejszych czasach uznać za niezwykle funkcjonalne i praktyczne.
Sprawdź jeszczechromowane częsci auta