Jakim sposobem dobrze zadbać o swój samochód, czyli kilka słów o pielęgnacji auta

Właścicieli aut można rozróżnić na dwie kategorie. Do pierwszej z nich zaliczają się pedanci, którzy bywają na myjni kilka razy na tydzień. Drugą kategorię natomiast stanowią osoby, jakie nie przykładająuwagi do czystości pojazdu. Najrozsądniej wypracować tak zwany złoty środek. Można, a nawet powinno się myć auto. Nie wpadajmy przy tym w przesadę, ponieważ – jak powszechnie wiemy – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak umyć samochód, aby go nie zarysować? W pierwszym rzędzie odpadają myjnie automatyczna, bo są mało wydajne. Nie dość, że nie są w stanie domyć najbrudniejszych elementów samochodu, to w dodatku istnieje spore prawdopodobieństwo, że drobinki piasku porysują lakier. Ciekawą możliwością jest w takim przypadku myjnia (złap promocje na ramię obrotowe do myjnisklep.techkar.pl) ręczna. Nie zapominajmy o tym, iż i w tym wypadku musimy przemyśleć plusy i minusy. Myjnia ręczna, zwłaszcza, kiedy mamy starsze auto, może negatywnie wpłynąć na stan lakieru. W najgorszym wypadku skutkiem może stać się odpryskiwanie lakieru. Z powyższych powodów dużo ludzi wybiera samodzielne mycie auta. Za pomocą porządnych kosmetyków nasze auta będą po prostu lśniące. Będziemy mieć również pewność, że nasze samochody są w najlepszych rękach oraz nie spotka nas jakakolwiek przykra sytuacja – porównaj Shine4Car.

Dobre kosmetyki samochodowe to podstawa. Podobnie rzeczy się mają w przypadku ściereczek oraz innych szmatek. Mało kto wie, że najlepiej do mycia samochodu stosować ściereczek z mikrofibry. Z jakiego powodu nie należy stosować gąbki? Bo gromadzi się na niej piasek, który może porysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć specyfiki do czyszczenia aluminium. Są one bardzo istotne, gdy mamy alufelgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, że felgi będą lśniły. Nie zapominajmy o tym, że kosmetyki samochodowe musimy dobrać z głową. Z pewnością przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski a także powłoki ochronne do lakieru. Ponadto powinniśmy kupić solidne kosmetyki samochodowe do środka samochodu. Mowa tutaj o pielęgnowaniu kokpitu a także innych elementów. Samo odkurzanie może okazać się niewystarczające. Jak często trzeba myć cztery kółka? Częstotliwość może być różna w zależności od poszczególnych pór roku. Jesienią a także zimą trzeba myć pojazdy o wiele częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Błoto, deszcz i śnieg źle wpływają na nasze auta. Wiosną albo latem sprawa jest znacząco łatwiejsza. Niewielka ilość opadów atmosferycznych , cudowna auta i świetne warunki wpływają na to, że auta są czyste o wiele dłużej. W efekcie samochody możemy czyścić średnio raz na 2 tygodnie. W szczególności, jeżeli mamy pojazd w białym albo innym jasnym kolorze. Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o jego czystość, wówczas w każdej chwili możemy się spodziewać kawału żartownisiów, którzy na zabrudzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”