Mamy do dyspozycji efektywną metodę – ozonowanie, służące poprawie jakości powietrza wewnątrz pojazdu

Ozon – O3, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego molekuła posiada 3 atomy tlenu, zamiast 2-óch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon istnieje naturalnie w środowisku, pojawiając się na skutek uderzeń pioruna w trakcie burzy. De facto, orzeźwiający, czysty, zapach, który zauważamy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Najczęściej jednak, czytamy o ozonie w kontekście warstwy ozonowej, która otacza naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i zabezpiecza nas przed groźnym dla człowieka promieniowaniem ultrafioletowym.

kliknij

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
Tutaj, ozon tworzy się w rezultacie działania promieni słonecznych. Ozon jest coraz częściej i popularniej stosowany w różnorodnych obszarach życia na całym świecie. Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Ozonowanie w naszym kraju to wciąż novum, choć nieustanie przybywa jej popleczników. Najczęściej ozon stosowany jest do neutralizowania brzydkich zapachów z naszego najbliższego środowiska, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat odkażający i bakteriobójczy.

Ozonowanie jest formą bezpieczną, a jej główną zaletą, jest fizyczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie.

Wiedz, że masz możliwość odszukać dane na opisywany temat, zatem kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (https://www.autopietrzak.pl/kontakt) wiadomości, które będą Ci konieczne.

Ozonowanie, to doskonała i przyjazna dla środowiska metoda, która odkazi dom w którym przebywamy. Ozonować można również artykuły spożywcze, co wydłuża ich termin przydatności i nie ma na nie żadnego szkodliwego oddziaływania. Zalety ozonu jako silnego utleniacza, dość mocno wykorzystuje branża motoryzacyjna. Urządzenie do ozonowania ułatwia pozbycie się grzybów, pozbywanie się wszelkiego rodzaju roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, umożliwia również odkażenie całego wnętrza samochodu.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie ozonatora, do odgrzybiania klimatyzacji jest głównie polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych narządów układu oddechowego (przeczytaj na ten temat). Dzięki ozonowaniu, w aucie mamy orzeźwiające i czyste powietrze. Użycie ozonatora, wspaniale sprawdza się tam, gdzie rozczarowują inne powszechnie stosowane techniki odkażania, dlatego, że ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej nieprzystępnych miejsc, których nie można oczyścić za pomocą innych preparatów. Trzeba zaznaczyć, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej sprawdzalny i kilka tysięcy razy szybciej działający niż chlor pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet niewielkie stężenie ozonu, powoduje usunięcie bakterii chorobotwórczych już w parę minut.