Posiadanie własnego audi zobowiązuje właściciela również do znajomości reguł używania auta

Na kursach prawa jazdy uczy się kursantów kodeksu drogowego, ale nie tylko. Od dość długiego czasu na samym egzaminie należy pochwalić się wiadomościami z zakresu konstrukcji pojazdów silnikowych. Mądrość pozyskana w czasie kursów jest tylko prologiem do dalszego samokształcenia. Życie pokazuje bowiem, że podstawowa teoria jest niezwykle potrzebna, szczególnie wtedy, gdy udajemy się do warsztatu, aby dokonać niezbędnych napraw.

biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli trafimy na zwodniczego speca od samochodów, to może zasugerować reperację układów, które w ogóle nie wymagają napraw. Nowoczesny pojazd samochodowy naszpikowany jest elektroniką do granic wytrzymałości. Jeżeli wysiądzie jedna z małych części, to właściwie żaden kierowca nie będzie mógł uruchomić swojej skody. Nawet posiadanie stosownego wykształcenia niewiele tutaj pomoże – potrzebne będą maszyny diagnostyczne, które zlokalizują usterkę. Bezkres wiedzy motoryzacyjnej może zbić z pantałyku szarego szofera, co nie zwalnia go z obowiązku znajomości elementarnych zasad użytkowania samochodu. Ze względu ma rozległość tematu, w tym felietonie ograniczymy się do przedstawienia tylko dwóch wybranych zagadnień.

kontynuacja

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesny samochód bez klimatyzacji jest jak dom bez centralnego ogrzewania. Jazda w upalny dzień bez odpowiedniego chłodzenia może zmienić udaną podróż w najgorszy koszmar. Z tego też powodu duża część szoferów przekręca pokrętło, nawet jeśli układ wentylacyjny funkcjonuje bez przeglądu dobrych parę lat. Serwis klimatyzacji to jedna z najważniejszych czynności, jaką należy wykonywać co 12 miesięcy. Z upływem miesięcy w przewodach gromadzą się pleśnie, które powodują alergię u dzieci i dorosłych.http://www.spoiwex.pl/o-firmie zagęszczanie gruntówSerwis klimatyzacji odnosi się także do jej nabijania (dowiedz się więcej). W toku użytkowania zużywa się specjalny gaz, a w rezultacie na koniec sezonu efekt chłodzenia jest bardzo słaby.

Opony samochodowe są tymi elementami, które trzeba wymieniać systematycznie. Znajomość tej tematyki bywa o tyle niezbędna, że każdy szofer musi ocenić, w którym momencie stare opony nie nadają się do dalszej eksploatacji. Zresztą kwestie połączone z szeroko pojętym ogumieniem są tak rozległe, że mogłyby się stać tematem niejednej pracy licencjackiej. Tylko ci najbardziej wtajemniczeni taksówkarze wiedzą np. o tym, że istnieje szereg nieprzypadkowych oznaczeń.

Atrakcyjne opisy czekają na Ciebie na następnej stronie, która została poświęcona podobnej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się również dodatkowych wiadomości.

Hasło indeksy opon wiąże się np. z maksymalną prędkością, z jaką może jechać bezpiecznie samochód wyposażony w konkretny zestaw opon zimowych.