Jak poprawnie używać klucz dynamometryczny w momencie naprawy samochodu?

Czasem zdarzy nam się tak, że zostajemy zmuszeni, aby użyć narzędzi specjalistycznych. Przyczyną tego może być jakaś nieprzewidziana usterka. Może tak być, że w owej chwili nie będziemy mieli pod ręką żadnego profesjonalisty. Wówczas niezmiernie ważne jest to, aby samemu sprawnie posłużyć się zawodowymi przyrządami.

Wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Nie wszyscy mieli możliwość z nich korzystać, toteż niniejszy artykuł może okazać się bardzo pomocny. Jak więc skutecznie posługiwać się podnośnikiem hydraulicznym i kluczem dynamometrycznym? Oto kilka rad, które powinny pomóc w wybrnięciu z trudnej sytuacji.

Na jezdni w czasie jazdy mogą przydarzyć się niespodziewane zdarzenia drogowe. Silnik może nagle przestać działać lub opona zostać przebita. W przypadku przebicia opony (opony do audi a3) bardzo przydatny może być podnośnik hydrauliczny. Dzięki niemu będzie możliwe podniesienie wozu i wymiana opony. Bez wątpienia do wymiany koła będzie niezbędne następne narzędzie. Mało osób zma o tym pojęcie, że porządnym przyrządem do wymiany koła (alufelgi 15) może być zarówno klucz dynamometryczny. Jest bardzo skutecznym narzędziem w czasie wymiany koła. Do czego jeszcze można zastosować klucz dynamometryczny?

Częstokroć śruby w wozie są przykręcane na wyczucie. Silnie się je przykręca i to wystarczy. Niektóre jednakże śruby wymagają precyzyjnego dokręcenia. Szczególnie te, które są łącznikiem elementów z aluminium czy ze stali. Wówczas trzeba być starannym. I tu z pomocą powinien przybyć wspomniany przyrząd. Klucz dynamometryczny Yato nadaje się do napraw auta znakomicie. Tutaj oferta:

W pierwszej kolejności trzeba ustawić w kluczu odpowiedni moment, co ustrzeże śrubę przed uszkodzeniem. Następnie należy powoli dokręcać śrubę. Tak długo trzeba dokręcać, aż się usłyszy charakterystyczne kliknięcie. Jeśli zignoruje się to kliknięcie, to istnieje zagrożenie zerwania śruby. Chyba, że klucz ma zabezpieczenie, to można przed tym się uchronić. W przypadku, gdy nie jest się przeświadczonym o tym, to powinno się zwolnić nacisk i ponownie dociągnąć. Potem raz jeszcze usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Poprawne posługiwanie się kluczem dynamometrycznym umożliwi sumienne przykręcenie śrub w aucie. Trzeba więc nauczyć się kluczem dynamometrycznym posługiwać. Przykładowe narzędzia do warszatu LINK.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*