Bieszczady tajemnicze i niedostępne czyli co ciekawego zaoferować może odwiedzającym ten niezwykły region kraju.

Jednym z najdzikszych do dnia dzisiejszego rejonów Polski są Bieszczady. Niedostępne, tajemnicze kuszą od lat wielbicieli aktywnego odpoczynku i pięknej przyrody. Dziś Bieszczady zaczęły się zmieniać, znane miejscowości wypoczynkowe są bardzo chętnie odwiedzane przez dużą ilość turystów, a na górskich ścieżkach tworzą się niekiedy kolejki.

kontynuuj czytanie

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz bardziej zaczęła się też rozwijać noclegowa baza w tych wspaniałych górach. Tam, gdzie niedawno były ciche, spokojne wsie dzisiaj powyrastały nowoczesne pensjonaty i domy wczasowe, czekające na turystów. Noclegowa baza bez przerwy się rozrasta, pojawiają się także różne rozrywki i atrakcje, dzięki jakim wakacje bieszczady będą jeszcze ciekawsze i bardziej interesujące. Mocno rozwija się sieć tras rowerowych i konnych, bo Bieszczady są idealnym miejscem i dla jednego i dla drugiego.

Inne, też bardzo ciekawe szczegółowe omówienie przedstawionego tematu znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Bardzo dużo w tym rejonie kraju zaczęło się pojawiaćę także różnych kulturalnych wydarzeń, mających skusić jeszcze większą ilość turystów do odwiedzenia. Sprawdź więcej informacji w tym temacie: wakacje w bieszczadach na największą chyba atrakcją Bieszczad nie są wcale góry, a największe w naszym kraju sztuczne Jezioro Solińskie. Wody jeziora są utrzymywane w spiętrzeniu przy pomocy kilkudziesięciometrowej zapory – widok z jej góry jest niesamowity i wielu ludzi przyjeżdża do Soliny głównie po to, aby zrobić rundkę się po zaporze i podziwiać niezwykłe widoki. Oczywiście jak to z większością zbiorników jest, także jezioro (Kliknij tutaj) solińskie jest w dużym stopniu wykorzystywane do uprawiania wodnych sportów. Nie można na nim pływać motorówkami, lecz już kajakami, żaglówkami i rowerami wodnymi już jak najbardziej tak.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w tamtym rejonie, oprócz samej Soliny rzecz jasna, jest Polańczyk. Ta nieduża miejscowość jest coraz popularniejsza pośród wczasowiczów, na tyle, że polańczyk noclegi trzeba rezerwować znacznie wcześniej, niekiedy kilka miesięcy przed terminem przyjazdu. Największym plusem Polańczyka rzecz jasna będzie samo jezioro, ale miejscowość ta stanowi także doskonałe miejsce na bazę do okolicznych wypadów.