Profesjonalne środki do przywrócenia blasku samochodowi – co warto wiedzieć na ten temat?

Wszyscy, którzy mają samochód, motor lub cokolwiek, co posiada aluminiowe części doskonale wie, że ciężko jest aluminium oczyścić. Z tego powodu firmy zajmujące się tworzeniem różnego typu środków czyszczących, produkują płyny, pianki do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium mają za zadanie usuwać często stare plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po czyszczeniu samochodu takim środkiem powierzchnia czyszczona wygląda jak nowa. Do często kupowanych środków zalicza się biały żel, który nie tylko czyści, ale również przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium należy uważać, są to silne substancje chemiczne, powinniśmy najpierw przeprowadzić próbę w jakimś niewidocznym miejscu, by sprawdzić jak czyszczony element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Oczywiście sporo osób niezbyt przejmuje się tego typu zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy robić taką próbę.

Powiązany artykuł: Chemical Guys

Środki do czyszczenia naszej bryki

Płyny, proszki do czyszczenia, ogółem środki, którymi czyścimy chrom lub aluminium nazywane są bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeśli sam nie zadba o swój samochód (kliknij tutaj), to nikt o jego cztery kółka nie zadba. Nie zawsze myjnia (sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar,2,3544) da radę oczyścić jakąś plamę sprzed kilku tygodni. A środki czyszczące będące właściwą mieszanką dobrze skomponowanych składników są w stanie oczyścić chromową powierzchnię w kilka minut. Środki do czyszczenia chromu znajdą zastosowanie nie tylko przy czyszczeniu chromowanych rzeczy w samochodzie. Mogą być też stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, które czyszczą chromowe rzeczy nadają im blask, chronią przed szybkim zmatowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli, więc mamy samochód dobrze pamiętać o tym, że pewne części lepiej wyczyścić ręcznie. Ale nie powinniśmy stosować do tego wody z normalnym płynem do mycia naczyń. Tu trzeba konkretnych autokosmetyków, które nie tylko oczyszczą konkretną część samochodu, to również w pewnym stopniu ją zabezpieczą (czytaj dalej). Co sprawi samochód będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w świetnym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie dłużej nam służył, ale też dłużej będzie dobrze wyglądał. A jak wiemy, gdy auto dobrze wygląda to zawsze potem łatwiej znaleźć na niego kupca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*