Doskonałe opony zimowe

Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z kierowaniem samochodu w złych warunkach atmosferycznych wie, że pewna jazda w tego typu warunkach, bez odpowiedniego sprzętu jest praktycznie niemożliwa. Grudzień jest okresem ogromnie niebezpiecznym pod tym względem, jednak jeżeli rzetelnie się do podróży przygotujemy, możemy przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i stanie technicznym naszego auta.

Opony zimowe

Źródło: Interopony.pl

Bezpieczna i rozważna jazda to podstawa bezpieczeństwa w trasie.

Jednak przy złej pogodzie, szczególnie na oszronionej jezdni nawet najstarsi kierowcy będą mieć problemy z opanowaniem samochodu przy gwałtownym hamowaniu lub wymuszonym skręcie. Wszystkie próby pokazują, że pojazdy wyposażone w opony zimowe od mają około trzydzieści procent lepszą stabilność i sterowność na oszronionej powierzchni, niż auta jakie opon zimowych nie mają założonych. Doprecyzowując. chciałbym powiedzieć o tym, że opony multisezonowe nie spełniają tak dobrze swojego zadania jak zimowe opony – zachowują się co prawda znacznie lepiej niż opony na lato, jednak w podobnych warunkach atmosferycznych i takim samym czasie eksploatacji, zużywają się znacznie szybciej w porównaniu do zimowych, przez co są mniej bezpieczne.

Na trudne trasy najlepiej doposażyć swój samochód w łańcuchy na opony zimowe.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania tu, gdyż te teksty z pewnością też uznasz za warte zapoznania się (http://mastereducator.pl/jakie-wymogi-musi-spelniac-osoba-ubiegajaca-sie-o-certyfikat-kompetencji-zawodowych/).

Przyczepność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie rzecz biorąc podobna, jak na nieoblodzonej jezdni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie możemy wykorzystywać łańcuchów na trasach miejskich. Przygotowani w następujący sposób możemy śmiało jechać w najtrudniejsze trasy, i żadne śniegi nie będą problemem.

Jakiego producenta opony zimowe są najlepsze?

Ostatnio popularnością cieszą się opony polskich przedsiębiorstw, takich jak rozpoznawalna z reklam sprzed kilkunastu lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się oryginalnie zaprojektowanym bieżnikiem, przez co odprowadzają wodę prawie trzydzieści % szybciej niż porównywalne cenowo opony firm konkurencyjnych.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Myśl techniczna rodzimych inżynierów ciągle jest w cenie, nawet zachodni producenci opon tacy jak Pirelli czy Michelin są bardzo zainteresowani zakupem patentu na bieżniki od Dębicy. opony (kliknij aby zobaczyć więcej)