Bezpieczeństwo w dzisiejszych samochodach

„Przewaga dzięki technice”. Ta myśl przewodnia od dłuższego czasu towarzyszy marce Audi. I trzeba przyznać, że marka bezustannie trzyma najwyższy poziom. Przywykliśmy do tego, iż w wielu rankingach samochody tej marki plasują się na najwyższych pozycjach, że Audi to najlepsze systemy a także pewność w czasie jazdy.

audi

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród samochodów klasy premium, Audi od lat dominuje biorąc pod uwagę ilość wprowadzanych innowacyjnych rozwiązań. W najnowszych modelach Audi, takich jak np. A8, napotkamy zaawansowane systemy wczesnego ostrzegania, znacznie zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji tudzież ograniczające następstwa zdarzenia i chroniące pasażerów.

Audi Pre Sense to system będący czymś w rodzaju dodatkowego zmysłu kierowcy. Dzięki zainstalowanym przed i za pojazdem czujnikom, komputer dokonuje pomiaru przestrzeni.

System Side Assist zauroczy każdego kierowcę. To jedno z najbardziej znanych rozwiązań, zdecydowanie poprawiające bezpieczeństwo jazdy na naszych drogach. Ostrzega o pojazdach znajdujących się po naszej lewej lub prawej stronie. Rozwiązanie to oczywiście nie oznacza, że możemy „wyłączyć mózg” przy wykonywaniu manewru wyprzedzania, jednak znacznie go ułatwia i stara się nie dopuszczać do groźnych zdarzeń. Marka Audi, wprowadziła także system, który jest w stanie powstrzymać samochód przed dalszą jazdą, przed przeszkodą, jeśli prędkość nie wynosi więcej niż 50 km/h. Pojazd bez trudu więc wyhamuje przed pieszym, lub tym znajdującym się przed nami. System idealnie sprawdza się w ruchu miejskim.

audi

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mamy zamiar wiedzieć „co w trawie piszczy”, jakie jeszcze systemy gwarantuje marka, wskazane jest byśmy weszli na forum Audi. Poznamy tam nie tylko posiadaczy aut, lecz prawdziwych fanów motoryzacji, którzy udzielą nam pomocy i wskażą odpowiednią drogę w poszukiwanym temacie.

Sami widzimy, jak technologia ułatwia nam życie, jak szereg innowacyjnych rozwiązań lub kamer pozwala zapobiegać wypadkom, łagodzić szkody, czy po prostu ułatwiać codzienne przemieszczanie się (wejdź tu: wszystkie amortyzatory do Audi i końcówka drążka kierowniczego w Q3).

Jeżeli myślisz, że omawiana tematyka jest zajmująca, kliknij ten odnośnik, w najświeższym tekście również odnajdziesz coś wartego uwagi!

Z tej przyczyny, kupując nowy samochód, warto rozważyć, czy zamiast skórzanej tapicerki, nie zdecydować się na system, który może uchronić naszych bliskich przed wypadkiem.