Jakim sposobem dobrać dobre obuwie trekkingowe?

Godziwe buty trekkingowe to podstawowy sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je banalnie znaleźć, szczególnie jeśli weźmiemy pod atencję mnogość fasonów, rozmaite wysokości, materiały i rodzaje podeszwy. Powinny być stosowne do wykorzystania zarówno latem jak i zimową porą. Duże znaczenie ma komfort użytkowania. Jak wskutek tego wybrać te właściwe?

Sudety, góry

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupno tego typu butów w pierwszej kolejności wypada stwierdzić, w jakich górach będziemy ich używać. Czy będą to przeważająco niskie góry typu Beskidy, albo wysokie jak Tatry lub Alpy, czy będziemy używać je przeważnie latem, czy też poszukujemy butów wszechstronnych, na każdą aurę i porę roku – buty turystyczne. Szykując się do wypadu w niższe góry, z dominacją leśnej ściółki wystarczą niskie buty górskie, nie zakrywające kostki. Mają one właściwą podeszwę, nieprzemakalność, są użyteczne, ale nie chronią kostki. Są lekkie i przewiewne. Na poważniejsze szlaki z przewagą skalnego podłoża wybierzmy ich wysokie odpowiedniki , które osłaniają kostkę. Tego typu buty mają w większości wypadków twarde podeszwy, przez jakie z trudem wyczuć podłoże, skały itp. Na wypady ekstremalne, np. w Alpy czy wspinaczki po lodowcu, wybierzemy buty górskie ,które posiadają wzmocnienia, gruby gumowy otok, do jakiego da się przypiąć raki automatyczne. Wypada jednak pamiętać, iż są zbyt pancerne do wycieczek w Beskidy czy Tatry. Nie są do tego dobre zbyt. Ważnym aspektem wyboru obuwia trekkingowego jest ich wodoodporność i przewiewność. Wiemy przecież, iż pogoda jest niestabilna i nigdy nie wiemy czego można się spodziewać na drodze.

Czy masz ochotę, przeczytać inne tego rodzaju wiadomości? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz zobacz w artykule (http://www.intersport.pl/sporty/pilka-nozna/odziez-pilkarska-nike.html) więcej danych. One niewątpliwie też Cię zaintrygują.

W tej materii mamy w rzeczywistości ogromny asortyment, od normalnych membran po specjalistyczne. Buty, które nie zawierają membrany, w wielu przypadkach oddychają lepiej, ale przemakają. Możemy je zaimpregnować specjalnym preparatem. Fundamentalnymi artykułami, z których są tworzone buty górskie są: skóra licowa, nubukowa bądź zamsz. Warto zwrócić nacisk, by na cholewce znajdowało się jak najmniej przeszyć. Najodpowiedniejsze, w najwyższym stopniu wodoszczelne i oddychające są buty w zupełności przyrządzone ze skóry licowej. Koszta wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych, wszystko zależy od typu stworzenia i stopnia bezpieczeństwa obuwia.

link do strony

Autor: Jeremy Bronson
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że dobre buty trekkingowe tanie buty górskie męskie mają za zadanie szczędzić nasze palce w czasie schodzenia, a także na wypadek najścia o kamień. W tym celu używane są wzmocnienia w frontalnej części buta, nierzadko w postaci gumowego otoka, nie tylko z przodu, ale i dookoła cholewki. Na rynku jest ogromny asortyment takiego obuwia, wskutek tego na pewno każdy człowiek odnajdzie coś dla siebie, czy to początkujący wędrownik, czy też fachowy.