Zakupy przed wyjazdem na wakacje

O ile obmyślasz aktywne lato pełne wędrówek i emocji, musisz bezwzględnie przed urlopem odwiedzić porządny sklep górski. Co w takim przybytku trzeba nabyć? Po pierwsze, porządne obuwie – to fundament górskich włóczęg. Bez dobrego obuwia nie powinno się w ogóle udawać się na ciężki teren.

Autor: KEEN

Należy zakupić specjalną odzież, zaprojektowaną do noszenia w trasie. Pamiętaj, że w górach zwykle jest dużo niższa temperatura niż na nizinach, dlatego niezbędna jest ocieplana bluza i odpowiednie spodnie. Następnym nabytkiem musi być namiot – nie musi być przepastny, ważne, żeby dobrze trzymał ciepło i był mocny. Wiatr w górach umie zmieść złe namioty.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Rozsądnie jest zamówić sprzęty do przyrządzania jedzenia oraz wiele właściwej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Prawidłowe odżywianie jest fundamentalne podczas górskich wypraw. Uwaga! W czasie chodzenia w górach nie chlej piwa, ponieważ jest to niewłaściwe. Bez wątpienia możesz wytrzymać kilka dni bez tego napoju, nie jest przecież to soczek, który można pić caly czas. Na drogach górskich piechurze powinni być zupełnie trzeźwi, żeby przestrzegać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zobacz: wpis.

Ważne są także inne akcesoria turystyczne polecane spodnie (zobacz spodnie wspinaczkowe) trekkingowe. Lub także np. kompas. Jest on konieczny do właściwego namierzania dróg. Tutaj przydatne są również szczegółowe mapy – pamiętaj, że powinno się spakować ze sobą mapy papierowe, Google Maps w Tatrach raczej funkcjonować nie będzie. Szczegółowe mapy najlepiej jest nabyć w punkcie informacji turystycznej w którejś z pobliskich miejscowości. Jeśli lękasz się, że zgubisz drogę w trakcie wędrówek, dobrze jest wynająć zdolnego przewodnika, który zna góry jak własne ucho. Jest to całkiem duży wydatek, jednak otrzymasz gwarancje, że będziesz bezpieczny oraz poznasz wartościowe wiadomości na temat zwiedzanych miejsc.

I to już wszystko – na podsumowanie zaznaczmy, że najważniejszą rzeczą, jaką warto spakować do plecaka, jest ostrożność.

Jeśli chciałbyś przeczytać większą porcję informacji na rozpatrywany tu temat, to uczciwie zalecam to omówienie (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kos/hotel/ATLANTIS_HOTEL/7585/40-1673-24FF.html) – kliknij oraz zobacz, czy wpadła Ci w oko.

To gwarancja przeżycia na trasie.