Droga karma dla zwierzaka, czyli zdrowie czworonoga jest najważniejsze

Dostarczenie zdrowego, pełnowartościowego jedzenia dla psów to wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Jak to w sklepach z produktami dla ludzi, tak i jedzenie dla psów można zaszufladkować na poziom przeciętny i z wyższej półki. Myśl przy pierwszym to „żeby zwierzak się najadł czymkolwiek”, a drugiego „jakościowa karma, w której liczy się każda cyfra i procent zawartości”.

karma dla psów

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Karmienie jest istotną czynnością życiową każdego stworzenia. Zależnie od dość szeroko definiowanej jakości (logo, data produkcji, forma opakowania) i zawartości wewnątrz dostarczamy zwierzętom podobnych, ale kompletnie innych posiłków. Może i przyjmują tę samą postać karmy, jej wartości składnikowe wyglądają zupełnie inaczej.

Jeśli przedstawiana w tym artykule tematyka jest dla Ciebie interesująca, to dodatkowo sprawdź także pozostałe warte przejrzenia artykuły.

Oczywiście, za karmy „wyższego sortu”, z zawartością witamin, starannie wyselekcjonowanego mięsa z cielęciny itp. zapłacimy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych na opakowaniu. Słabsze zastępniki najczęściej posiadają komponenty wzmacniające, dodatki, które nie równają się tym starannie selekcjonowanym karmom z wyższych półek. Zobacz: Purina One dla psów.

Jeśli należymy do grupy tych posiadaczy, którzy nie odmawiają swoim zwierzęcym pociechom pełnowartościowych posiłków przemyślimy zapewne zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy kupowana przez nas karma nie jest wysokiej jakości tylko na pudełku przekonujemy się po otworzeniu. W jednej chwili weryfikujemy rzeczywistą ilość mięsa, warzyw, tłuszczu i innych ekstraktów takich jak na wymienione na etykiecie. Takie wrażenie będzie nam towarzyszyło gdy naszym obiadem dla psa będzie karma przysmaki dla psa dolina Noteci. To następna z karm z wyższej półki, gdzie „wnętrze” zdecydowanie nie jest jednolitą masą, w której po otwarciu wyliczymy wszystkie widoczne gołym okiem składniki odżywcze. To dzięki nim nasze pociechy uzyskują największe korzyści życiowe. Polecamy lekturę: karma dla psa Dolina Noteci.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszy metabolizm itd. Będąc rozeznanym w producentach i gabarytach karm dla psów kojarzymy mniej więcej, o jakie firmy i produkty pytać. Jeśli np. zaczynamy historię z psem (i automatycznie jego karmieniem) koniecznie zaglądajmy do propozycji sklepów internetowych sprzedających jedzenie zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na domowej roboty karmę, sposób prawidłowego żywienia zwierzaka. Całość złoży się na prawidłowe funkcjonowanie nie tylko psa.