Nadchodzi śnieg, czas na zmianę ogumienia

Na polskich drogach przydarza się wiele zdarzeń. Często słyszy się, iż powodem było picie alkoholu przez osobę za kółkiem, za duża prędkość jazdy, brawura. Wydarzają się też wypadki i to takie z poważnymi konsekwencjami spowodowane błędami konstrukcyjnymi auta lub jego części. Oczywiście powinniśmy regularnie wykonywać przeglądy samochodu, reagować właściwie na wszystkie kontrolki, nie lekceważyć ostrzeżeń, które wysyła nam auto.

Korzystajmy także z markowych, dobrych części zamiennych, a wówczas będziemy mieć pewność, że dbamy o to, żeby nasz samochód był bezpieczny.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Bardzo istotne są sprawy podstawowe – czyli koła. Choćby sprawdzone opony Micheline świetnie się sprawdzają. Ważne jest, żebyśmy pamiętali o tym, że w naszym klimacie przydatne są zarówno opony —tutaj sklep z oponami— na lato jak też na zimę.

Pragniesz zgłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (https://www.ehrle.pl/pl/produkty/odkurzacze-profesjonalne/) – wejdź w link i przenieś się do nowej strony pełnej interesujących wątków.

Tak zwane całoroczne nie spełniają swojego zadania w każdych warunkach, nie możemy o tym zapomnieć. Często choćby opony Dębica można kupić po promocyjnych cenach – dowiadujmy się latem czy czasem sklepy nie urządzają wyprzedaży, bo może udać się nam trafić na absolutnie świetne egzemplarze za nieduże pieniądze. O wiele lepiej opony na zimę kupować latem, a te na lato w okresie zimy. Oczywiście pod warunkiem, że mamy miejsce by je przechowywać. Pamiętajmy również o właściwych felgach i o pasujących nakrętkach. Sposób zamocowania koła powinien być niezwykle bezpieczny, gdyż jeżeli odpadnie ono w trakcie jazdy, nawet z niewielką prędkością mogą grozić nam poważne konsekwencje. Zazwyczaj na przykład opony Yokohama, opony (opony do volvo xc70) Barum (–sklep z oponami–) czy podobne markowe mają swój system montażu, więc sprawdźmy czy wszystko będzie zrobione odpowiednio.

Każde auto zasługuje na właściwe traktowanie. Musimy pamiętać o wymienianiu oleju, dolewaniu płynów, czyszczeniu klimatyzacji, umyjmy go co jakiś czas, a będzie nam służył przez długie lata i bezawaryjnie. Nie oszczędzajmy na aucie. Wiadomo że opony BFGoodrich czy inne równie rozpoznawanej marki nie kosztują mało, ale zdecydowanie warto wydać na nie kilkaset złotych więcej, żeby mieć gwarancję, że nasz pojazd będzie zabezpieczony. Zwróćmy na to szczególną uwagę gdy autem wozimy pociechy. Bezpieczeństwo jest absolutnie najważniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.