Wakacje na terenie Polski? Przekonaj się, gdzie dobrze jest spędzić weekend bądź dłuższy wypoczynek

Każdy czeka na wczasy, bez względu na to, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od szkoły i korzystać z atrakcji, dorośli zaś nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o szefie i obowiązkach w pracy, jakich po kilku mozolnych miesiącach bez dnia dla siebie można mieć naprawdę dość.

polecane domki nad jeziorem

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż coraz popularniejsze stają się podróże zagraniczne, to nadal wielu ludzi wybiera malownicze zakątki Polski. To bowiem przepiękny kraj, trzeba jedynie wiedzieć, gdzie pojechać. Jeżeli i ty planujesz wczasy w Polsce, pierwszym pomysłem jest oczywiście północ kraju. Warto jest od razu wyruszyć nad pełne morze, nawdychać się jodu i poleżeć na czystym piasku, a nawet pokąpać się w wodzie, która niestety nie (więcej informacji) jest za ciepła, ale nie można chociaż raz nie poskakać na falach. Radości będzie co niemiara, zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych najstarszych urlopowiczów. Z wczasów z pewnością przywieziemy pudełeczka pełne muszelek, a może i nawet butelkę morskiej wody z piaskiem na dnie. Nie powinniśmy też zapomnieć o pięknych bursztynach, jakie – jeśli nie trafimy na nie nad brzegiem – można dostać na okolicznym targu.

Drugim wartym polecenia miejscem są Mazury. Cudowne jeziora to idealne miejsce takie jak Giżycko stworzone są dla fanów sportów wodnych, w tym rzecz jasna żeglowania (sprawdź tutaj: ). Nie musisz kupować swojej łódki, możesz ją bez trudu wynająć, aby cieszyć się mazurskimi wodami i szantami, jakich nie może brakować na pokładzie. Jednakże jeśli nie lubisz wody, zdecyduj się na góry.

Jest wiele miłośników wspinania, dla których wczasy nie odbędą się bez zdobycia choć jednej góry. Nie musisz wyjeżdżać od razu w najwyższe pasma górskie, możesz na początku zdecydować się na Bieszczady, które także urzekną cię przepięknymi plenerami. Na pewno jeszcze zechcesz tu powrócić. Nie zapominaj, że nie potrzebujesz tygodniowego urlopu, by odetchnąć od powszednich zmagań – Polska na weekend może być tak samo atrakcyjna. Nie wybieraj daleko położonych miejsc, by większości czasu nie spędzić w drodze. Chyba, że zdecydujesz się na samolot, a wtedy wszędzie ekspresowo dotrzesz. Dobrze jest zabukować nocleg nim wyjedziemy, szczególnie w sezonie urlopowym, kiedy trudno jest znaleźć coś atrakcyjnego i nie za drogiego. Polska to wiele przepięknych miejsc, w jakie warto się wybrać.