Darłówko – doskonały plan na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy umożliwia most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

noclegi morze
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, pełniący zarazem funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego rewelacyjnie widać cały pas portu. Cumują tutaj zachwycające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Sporo tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednak od momentu jego powstania zrobiono tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wiadomości (http://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/gazowe-wedzarnie/) znajdziesz w kolejnym bardzo ciekawym tekście.

i od tej pory wygląd latarni nie uległ zmianie.

Znaczną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odseparowana od morza kamieniami. Występują tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania przeróżnego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest sprzyjający mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i ma znaczne ilości jodu. Innym atutem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest ciekawym celem odwiedzin dla wielbicieli historycznych aut wojskowych. Rokrocznie przygotowywany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co powoduje, że impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtenczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się również pozostałości po niezwykle interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Warto również wspomnieć, że w trakcie stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną propozycję na wypoczynek dwa tysiące piętnaście w Darłówku można znaleźć w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki:
– Darłówko noclegi
– pensjonaty Darłówko
– Darłówko kwatery
– domki do wynajęcia nad morzem