Czy opłaca się wynająć samochód w dużej miejscowości? Jak wiele to kosztuje?

Przybywasz do wielkiego miasta na umówione spotkanie biznesowe, nieco później, po drugiej stronie miasta chciałeś odwiedzić trochę miejsc, być może wyjść na jakieś wydarzenie kulturalne, żeby wieczorem z powrotem wrócić do swojego miasta, wylot stosunkowo późno- lepiej się nie spóźnić, bo trzeba będzie zostać na noc. Taryfa za parę takich przejazdów będzie kosztować w przybliżeniu tyle, co roczny budżet niewielkiego państwa na Karaibach. Co w podobnej sytuacji zrobić, by zrealizować wszystkie punkty naszego programu, nie tracąc w trakcie wykonywania całego limitu ze swojej złotej karty kredytowej?

samchód marki Chevrolet

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej wynająć samochód.

Praktycznie przy każdym sporym mieście w Polsce, jak również na świecie, znajduje się dziś nowoczesny port lotniczy. Przy takich lotniskach, w ciągu najróżniejszych sklepów, wyszukamy oddział firm, w której pracownicy pomogą nam we wszelakich formalnościach. Wynajem aut (tu znacznie więcej: również na temat) stał się na tyle wzięty, że kalkuluje się je wziąć nawet, gdy mamy do pokonania zaledwie kilka tras jednego dnia. No i jaka wygoda. Startujemy kiedy mamy ochotę. Trasą, jaka pasuje nam. W trakcie podróży możemy słuchać własnej muzyki, czy też ulubionego radia. Nie stoimy na chłodzie, również się nie przegrzewamy, gdyż mamy do własnej dyspozycji ogrzewanie i klimatyzację. Dodatkowo odpada nam duża ilość zmartwień związanych z posiadaniem, oraz utrzymaniem auta- nie musimy płacić za jego ubezpieczenie za cały rok, nie przejmujemy się naprawami, pilnowaniem przeglądów. To co nas naprawdę interesuje, to tylko podróż.

samochód marki Honda

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
A w czym możemy wybierać?

Wybór aut zwykle ogranicza się do kilku/kilkunastu modeli. Ale nie oznacza to, że mamy małe pole do popisu. Możemy wypożyczyć miejski samochód- ekonomiczny, prosty do manewrowania, a przy tym z najniższą kwotą za dobę wypożyczenia. Trochę większe, podobnie ekonomiczne, samochody klasy kompaktowej, samochody (samochody strażackie lekkie) o nadwoziu typu kombi, auta klasy średniej, zarówno niemieckie, włoskie jak i szwedzkie, nawet wieloosobowe vany dla całej naszej rodziny, SUV`y czy busy. Wszystko dopasowane do aktualnych potrzeb, zamożności portfela, może też odrobinę charakteru i chęci spróbowania czegoś zupełnie nowego. Bo przecież jazda samochodem powinna sprawiać przede wszystkim przyjemność. Dlatego od czasu do czasu warto odrobinę poszaleć, wziąć auto, którym na co dzień nie moglibyśmy jeździć. Poczuć się na chwilę jak ktoś inny.