Wybierasz się na urodziny małego solenizanta? Wybierz właściwy prezent

Jeśli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca albo innego małego berbecia, z pewnością rozważasz, co mu wręczyć. Dzieciaki uwielbiają zabawki, tego nie da się zanegować. Jednakże nie możemy kupić pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, który wpadnie nam w oko. Prezenty muszą być rozsądne, ponieważ mają sprawiać radość, jak również posiadać wartości edukacyjne. Co wobec tego możemy wybrać?

zabawki

Autor: Alexander Torrenegra
Źródło: http://www.flickr.com
Powyższym prezentem bez wątpienia są klocki, np. klocki lego. Dają okazję do zabawy na sporo rozmaitych metod, w zależności od tego, co maluch postanowi zbudować. Może to być domek, farma, lotnisko zobacz więcej bank. Każdy zestaw klocków to nowe pomysły, a oprócz tego – można je swobodnie ze sobą łączyć, tak, by zawsze powstawało coś nowego. Klocki są wielobarwne i umożliwiają wspólne zabawy, na przykład z rodzeństwem (rozwinięcie tematu: s-performance.pl/)albo ze znajomymi naszego małego brzdąca.

Wartym uwagi upominkiem jest również ciastolina, jaka nie tylko pobudza wyobraźnię maluszków, lecz też aktywizuje ich rozwój. Dodatkowo wpływa na motorykę rąk oraz doskonale działa na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach dostaniemy bogaty wybór ciastoliny, a szczególnie popularna jest np. ciastolina kawiarnia i ciastolina lodziarnia. Trzeba też zaznaczyć, że ciastolina jest różnobarwna oraz w odróżnieniu od plasteliny nie pobrudzi dywanów. Nawet gdy zaschnie, można ją z łatwością ściągnąć z różnego typu materiałów, także z chodniczków z długim włosem. Nie można również zapomnieć o

zabawki

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

interesujących zestawach, a jednym z nich jest młody lekarz – więcej opcji.

Maluszek może zbadać swojego pacjenta, jakim będzie mama, tata albo rodzeństwo. W zestawie znajdują się na przykład stetoskop, plastikowa strzykawka oraz plastikowy termometr. Przy okazji można zaprezentować maluchowi, w jaki sposób właściwie dbać o prawdziwych pacjentów, by sprawnie wracali do zdrowia. Wszczepieniu dziecku empatii oraz wrażliwości na potrzeby najbliższych jest niezrównanie ważne. Rewelacyjnie, gdy można to robić właśnie przez zabawę.

Warto jest wybrać upominek, jaki wniesie coś więcej do codziennej zabawy oraz pozwoli rozwijać ważne umiejętności, jak również poznawać kluczowe w życiu wartości. Opisane zabawki to tylko kilka przykładowych podarunków, za którymi można się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej wiemy, za czym przepada nasz jubilat i jakie są jego marzenia.