Wakeboarding – jeden z ciekawszych sportów wodnych

Wakeboarding to nadzwyczaj interesujący oraz niesłychanie lubiany sport wodny, który polega na płynięciu na nawierzchni wodnej na specjalnej desce, zarazem trzymając się liny która jest przyczepiona do wyciągu bądź do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, jaka powstała z połączenia trzech innych sportów, do jakich należą surfing, narty wodne i snowboarding.

wakeboard

Autor: Pedro EA
Źródło: http://www.flickr.com
Wakeboarding uprawiany jest zarówno w Polsce, jak też za granicą, dlatego jeśli w swojej internetowej wyszukiwarce wpiszesz chociażby „wakeboard chorwacja” to pewnie znajdziesz multum ciekawych i wiarygodnych wiadomości na temat praktykowania tej właśnie dziedziny sportowej.

Gdy przejdziesz do meritum problematyki, to wiedz, że masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na przedstawiany wątek – przeczytaj w witrynie (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/eko) wszystko, co jest Ci przydatne tu.

Jeżeli chodzi o wakeboard w Polsce to do ogromnie atrakcyjnych miejsc, w jakich w większości wypadków praktykowana jest owa dyscyplina przynależą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław czy też Bydgoszcz, jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi do wakeboardingu znajdują się także w Ślesinie niedaleko Konina, w Radoniach pod Warszawą lub w Kryspinie, który znajduje się nieopodal od Krakowa. Nowinką jest to, że najdłuższy do dziś dnia zjazd znajduje się w Szczecinku oraz wynosi aż 1100 metrów.

Ta wyjątkowa i naturalnie bardzo emocjonująca dziedzina sportowa wzbudza istotnie duże zainteresowanie, dlatego częstokroć uruchamiane są nowiutkie wyciągi do wakeboardingu. Przykładowo w 2012 roku pozostał otworzony 160 metrowy zjazd, który znajduje się w okolicy Poznania.

Dużą sławą cieszy się także WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w którym w 2012 roku włączony pierwszy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu. Rzecz jasna to jedynie kilka przykładów wielu licznych wyciągów wakeboardingowych, które powstają na terenie Polski. Też za granicą dziedzina ta dynamicznie się kształtuje, powinno się też dodać, że dużą renomą cieszą się również wyjazdy wakeboardingowe, które odbywają się zarówno w Polsce jak również za granicą. Na takich wyjazdach można nie jedynie praktykować wakeboarding i polepszać swoje umiejętności, lecz również poznawać fascynujących nowych ludzi i nawiązywać interesujące przyjaźnie.