Objeżdżając okolice Kaszub, warto zwiedzić zabytkową Kościerzynę i odpocząć nad kaszubskim morzem

Turyści odwiedzający obszar Kaszub, często poszukują interesujących miejsc, które mogą być korzystnym miejscem letniego wypoczynku . Jeśli mamy chęć na niczym nie zmącone żeglowanie albo jesteśmy zapalonymi płetwonurkami to urlop zaliczymy do pomyślnych jeśli wybierzemy pobyt w samym centrum Kaszub nad jednym z większych i urokliwych jezior w Polsce – Wielką Wodą.

warto sprawdzić

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Jezioro Wdzydze jest również obowiązkowym punktem dla kajakarzy przepływających popularnym szlakiem rzeki Wdy. Nad Jeziorem Wdzydze zakwaterowanie odnajdziemy bez trudu – baza ich jest fantastycznie rozwinięta. Do dyspozycji urlopowiczów są pokoje luksusowe, kwatery oraz pola namiotowe. Przy świetle księżyca można przyjemnie spędzić czas słuchając szant.czytaj na stronie (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/chorwacja/zadar/)Stąd nieopodal usytuowana jest wieża widokowa, z której można podziwiać pełen uroku krajobraz jeziora Wdzydze. Tutaj interesujące propozycje: na Kaszubach zawdzięcza rozgłos pierwszemu w kraju muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które nazwano skansenem. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie wypad do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest przepięknym zabytkiem, którego plan urbanistyczny pochodzący z końca XIV wieku, zachował się wraz z kościerskim deptakiem do do naszych czasów. Rynek i teren wokół rynku sprawiają, że Kościerzyna ma własny niecodzienny, historyczny charakter.

W czasie letnich wieczorów, za sprawą czynnych do późnych godzin kawiarenek, jadłodajni jak i letnich ogródków historycznych, centrum żyje. Wyróżniającą się grupą wycieczkowiczów odwiedzających chętnie miasto są motocykliści, dla których Kościerzyna jest obowiązkowym miejscem podczas podróży po regionie pomorskim.

Zaintrygował Cię tytuł tego tekstu? Obowiązkowo spójrz na treść (https://www.intersport.pl/sporty/rowery/rowery.html), tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze to przeczytać.

Z Kościerzyny jest niedaleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest ogromną przyjemnością turystyczną, z uwagi na rosnące w nim rzadkie okazy przyrody oraz raj dla kochających zbierać grzyby.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i pobliże Kościerzyny to pokaźna propozycja od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po zakwaterowanie z wyżywieniem, blisko Kościerzyny. Do wyboru podróżnych są również pokoje luksusowe, kwatery jak i miejsca na polach namiotowych.