Kiedy twój wóz nie może już więcej jeździć, oddaj go do stacji demontażu i weź za to gotówkę

Odpowiedni stan techniczny auta okazuje się kluczowy dla bezpieczeństwa poruszających się nim pasażerów oraz reszty uczestników ruchu ulicznego. W sytuacji, gdy pojazd nie spełnia już standardów bezpieczeństwa, musi zostać wyłączony z obiegu oraz zezłomowany.

Gdy pragnie się pozbyć wozu

Przychodzi pora, kiedy użytkownik pojazdu zostaje zmuszony do pozbycia się starego auta. Kiedy samochód znajduje się już w tak złym stanie, że nikt nie jest zainteresowany jego kupnem i renowacją, pozostaje tylko demontaż pojazdu oraz wyrejestrowanie go. W tym celu warto poszukać stacji demontażu samochodów oraz zgłosić konieczność rozmontowania auta. Warto mieć świadomość, że tego rodzaju przedsiębiorstwa płacą właścicielom nieduże sumy za pozostawione części, zatem można mieć na uwadze jakiś przypływ gotówki.

Stacje demontażu działają w calutkiej Polsce

W ostatnich latach położono spory nacisk na usunięcie z krajowych ulic wozów, jakie kiepskim stanem potrafią zagrażać sobie i pozostałym uczestnikom ruchu. To spowodowało, że znacznie przybyło punktów oferujących możliwość rozmontowania pojazdu. Jeśli chcemy wyzbyć się auta i potrzebne nam złomowanie samochodów poznań (sprawdź), Warszawa, Katowice i inne wielkie miasta zapewniają duży wybór stacji demontażowych.

złom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu można skontaktować się z paroma firmami oraz (przejdź do strony) przekonać się, czy w którymś z miejsc można liczyć na znaczniejsze fundusze za pozostawiony wehikuł. Usług można poszukiwać także w sieci, wprowadzając w wyszukiwarkę frazę łączącą daną usługę oraz (opinie na nasz temat) najbliższą okolicę, chociażby „auto złom toruń” (tutaj).

Nie zapomnij zabrać dokumentów

Kiedy chce się pozbyć nieużywanego samochodu na Śląsku oraz wyszukać właściwy auto złom Zabrze będzie doskonałą alternatywą. Trzeba wcześniej zatelefonować do wybranego punktu i zyskać pewność, że zakład posiada lawetę, która przewiezie niesprawne auto. Zabierając samochód na demontaż, trzeba mieć na uwadze, żeby mieć przy sobie istotne dokumenty, czyli dowód rejestracyjny czy umowę kupna. Z dokumentem wydanym na stacji demontażu, można pojechać do Wydziału Komunikacji, żeby wyrejestrować pojazd.