Dobór właściwych opon to bardzo ważna sprawa. Od tego jest zależne bardzo wiele, między innymi nasze bezpieczeństwo

Kiedy nadchodzą mroźne noce i dnie, a co za tym idzie jazda autem, wyposażonym w standardowe opony może wydać się nie za bardzo bezpieczne i rozważne. Dlatego też należy pomyśleć nad rozpoczęciem poszukiwania opon zimowych. Jak nie nabywaliśmy jeszcze tego typu opon to powinniśmy dowiedzieć się jak skutecznie wybrać odpowiednie opony zimowe do samochodu.

opona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na początekwarto powiedzieć sobie na pytanie jak dużo jeździmy, czy najczęściej korzystamy z naszego samochodu. Jak jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie pokonują w ciągu roku wielu kilometrów to nie musimy decydować się na najdroższe ogumienie. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie zdecydować się na zakupienie opon (alufelgi 17) samochodowych z niższych półek cenowych. Tego typu opony zimowe zupełnie będą nam odpowiadały, będą dla nas najdogodniejsze.

Przebywając w serwisie z oponami trzeba wybierać je bardzo dokładnie, tak aby pasowały do naszego auta. Należy zwracać uwagę zwłaszcza na oznaczanie opon, tak zwany indeks opony. Indeks opony w sytuacji opon zimowych to najważniejsza kwestia, bo musimy sprawdzić techniczne parametry naszych opon, jakie to zawarte są w dokumentacji technicznej. Wszystko tam powinno być zapisane, to jakiego typu opony – więcej dowiesz się na tej stronie – trzeba dobierać do samochodu. Jeśli tego typu informacji nie będzie to warto zdecydować się na zakupienie opon zimowych o identycznym rozmiarze jak nasze letnie opony.

Mnóstwo ludzi, w czasie szukania opony zimowe zastanawia się na rodzaj bieżnika. Jednak tak naprawdę przy zakupie opon na zimę nie musi to odgrywać większego znaczenia. Czy wybierzemy opony kierunkowe czy inne nie będzie to miało dużego znaczenia w tego typu przypadkach, jak choćby droga hamowania. Znaczniej warto zmusić się do skontrolowania wieku oponyktóra nabywamy.

pojedyńcz opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa ta dotyczy wszystkich tych, którzy jadą do serwisu wulkanizacyjnego, które oferuje używane opony zimowe. W tego typu okoliczności opona musi być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o starszej dacie produkcji mogą być nadmiernie zniszczone, co od razu sprowadza na nas niebezpieczeństwo podczas jazdy zimą w takich starych oponach. Na pewno zawsze warto wybierać solidne opony, jak michelin opony .