Transfer wodny – innowacyjna metoda nadruku

Transfer wodny to technika wodnego nadruku także na fragmenty o nieregularnych kształtach. Jest nowatorską metodą na naszym rynku, przynosząca możliwości upiększania nawierzchni wzorkami podług indywidualnej potrzeby odbiorcy. Metoda ta nic wspólnego nie ma z tradycyjnymi foliami.

grafika komputerowa

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnie wykańczane sposobem hydrografiki są wysokiej jakości, a ich wytrzymałość jest na poziomie wytrzymałości warstw lakierniczych na samochodach, dzięki czemu nawierzchnie są proste w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika umożliwia naniesienie druku m.in. na tworzywo sztuczne, metal, szkło czy powierzchnie drewniane.

Dzięki tejże technice można przetransferować obraz na nawierzchnie płaskie oraz nawierzchnie o nieregularnym kształcie.oceń farba tablicowa czarna farba tablicowa czarnaNaniesiony na powierzchnię nadruk hydrologiczny zostaje pokryty powłoką lakieru, dzięki czemu warstwa jest niebywale odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne i zarysowanie. Hydrografika posiada bardzo szerokie zastosowanie między innymi w dekorowaniu elementów samochodowych.

Konieczna jest Ci kompleksowa analiza (https://galeriaoswietlenia.pl/) pewnego artykułu? Pewnie miałbyś ochotę, by użyć faktów, które opracowaliśmy na kolejnej witrynie. Namawiamy!

Spójrz: czytaj.

Doskonale sprawdza się również na obiektach codziennego użytku, zaczynając od telefonów, przez laptopy, aż po umeblowanie. Każdy obiekt dzięki hydrografice może zdobyć zupełnie nowy design. Nawet zwyczajny pilot do telewizora zamieni się w niepowtarzalny, nadzwyczaj efektowny czynnik ozdabiający pomieszczenie, stąd właśnie hydrografika szybko zdobywa sławę. Dla zainteresowanych szczegółami: więcej w temacie.

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest wyłącznie naszą fantazją, bez wątpienia jest to technologia przyszłości. Najogólniej powiedziawszy hydrografika polega na transferze deseniu na tworzywo. Fragment z naniesionym wzorem zostaje zamaczany w specjalnym roztworze i utrwalany. W następnej kolejności powinien być pokryty powłoką lakieru.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: Siavash Sam Anvari
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak sam proces nie jest zwyczajnym zanurzaniem elementu w płynie, wymaga wiedzy i doświadczenia. Szkolenia z hydrografiki najczęściej zawierają: przyszykowanie fragmentu pod hydrografikę (wybór właściwych rodzajów barwników oraz lakierów, zasady zestawiania odcieni farb bazowych, sposób malowania), właściwy proces nakładania hydrografiki (właściwy dobór i przygotowanie filmu, nakładanie hydrografiki), dobór osprzętu (zaznajomienie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, pomoc w wyborze myjni a również wsparcie w doborze najlepszego sprzedawcy filmów).