Kotlina Kłodzka ukrywa w sobie imponujące atrakcję zarówno dla najmłodszych jak i osób dorosłych

Bajeczna kraina, chowająca w sobie historyczne wydarzenia oraz dużo przygód. Kotlina Kłodzka to okręg otoczony górzystymi wzniesieniami. Jest także słynna z uzdrowiskowych nurtów wody mineralnej. Są tam też spore fortece i wieże rycerskie budowane w ważnych punktach. Wobec tego jest to znakomite miejsce, jakie oferuje wiele tajemnic, oczekujących jedynie na to byś je odkrył.

Wypoczynek
Kotlina Kłodzka ma wiele atrakcji, które warto pozwiedzać będąc w owym rejonie na wczasach. Do jednych z wielu atrakcyjnych miejsc przynależy Złoty Stok, stara sztolnia w jakiej dawniej wydobywano złoto i rude arszenikową. Jest okazja zwiedzać kopalnie piechotą, przepłynąć łódką, podróżować podziemnym tramwajem czy też jazda w dół paro metrową zjeżdżalnią.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis (rego-bis.pl/), który zawiera zbliżone dane na omawiany temat – one również będą wciągające.

Ujrzymy tam wodospad, basen do płukania złota, skarbiec, deptak śmierci i muzeum tabliczek ostrzegawczych.

Ziemia Kłodzka ma więcej niż 20 samych leczniczych uzdrowisk, gdzie jest możliwość pić uzdrowiskowe wody mineralne wprost z górskich potoków. (Noclegi w Kłodzku) Jest kilkadziesiąt miejsc pijalni wody w prześlicznych skwerach z ławeczkami, gdzie również warto wypocząć i zrelaksować się przy krzepkiej oraz jędrnej wodzie. Kotlina Kłodzka atrakcje jest zlokalizowana w całkiem niedużym obszarze o cudownych pejzażach, gdzie na piechotę czy rowerem można pełną ową krainę pokonać, przy okazji zwiedzając wiele interesujących miejsc. Ziemia Kłodzka to także raj dla miłośników nart. Górzyste rejony i zbocza narciarskie są przygotowywane zarówno do biegów narciarskich, jak też do zjeżdżania.

Wypoczynek

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Kotlina Kłodzka atrakcje kryje także dla najmłodszych. (Hotel Metro) Park Dinozaurów w Karłowie oraz Kletnie w skali rzeczywistych zwierząt zdecydowanie urzeknie każde dziecko. Także pieczara niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierząt zasiedlających te krainy w prawdziwych wymiarach to zachwycająca atrakcja dla dzieci.

Tymczasem w ogrodzie bajek w Międzygórzu oczekują na smyków między innymi krasnoludki, Misio Uszatek, Królewna Śnieżka czy Tom i Jerry i szereg innych bohaterów słynnych baśni. Każdy malutki oraz wielki odnajdzie tu coś dla siebie.