Jak to jest z tą nauką języków obcych?

W czasie komunizmu nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, trzeba było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad kontrolował uważnie także na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Taki stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy o tym wiemy, zmiany, zmiany, upadek ustroju komunistycznego i nastanie niekontrolowanego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto rezygnować ze znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego wprowadzono inne, tym razem zachodnie języki obce. Obok angielskiego najbardziej popularnymi nowymi językami obcymi stały się język niemiecki i język francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Coraz popularniejsze są więc również szkoły włoskiego jak .

Aktualnie najistotniejszy jest język angielski, nauczany jest w każdym miejscu, w wielu szkołach konieczny jest także drugi język. W największe ilości przypadków wybierany jest niemiecki. To raczej zrozumiałe, Niemcy to nasz sąsiad, z którym mamy największą wymianę gospodarczą. Rzadziej dobierany jest francuski, a jednakowoż powraca moda na – ten nie lubiany po latach komuny – rosyjski.Aktualnie jeśli zapytać młodzież, który język obcy znają – zabrzmi chóralna odpowiedź: „wiadomo, angielski!”. Jeśli natomiast takie samo pytanie wystosować do trochę starszych ludzi to, jak nietrudno odgadnąć, większość wymieni rosyjski.

Wiadomo, uczymy się języków, jakie w danym etapie są nam przydatne, lecz patrząc na tendencje to już wkrótce coraz większa ilość młodych osób będzie operowała także językiem rosyjskim.

Jednocześnie, obecnie również istnieje dosyć interesujący trend, uczenia się obcych języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest faktycznie z językiem włoskim.

Oczekujemy Ciebie! Więc jesteśmy tam (http://www.game-host.pl/fivem.php) – nasze nowe artykuły pełne intrygujących wiadomości są już przygotowane. Musisz jedynie kliknąć w link.

Widać to w wielu miejscach, nie jedynie w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest wykładany w wielu szkołach językowych (oferta na ). Kultura włoska, pogoda, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to również sprawia, iż pragniemy uczyć się tego wspaniałego języka.