Czy budowa stacji benzynowej to opłacalna inwestycja, na co trzeba zwrócić uwagę przy tego typy biznesie.

Wielu ludzi poszukując sposobu na prowadzenie swojego biznesu idzie w stronę stacji benzynowych. Lecz wybierając taki kierunek należy mieć świadomość faktu, że nie będzie to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji będzie kosztować przynajmniej kilka kilku milionów, a będzie się na to składać kupno właściwej działki, wystawienie budynków i zakup wszystkich sprzętów oraz wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego trzeba doliczyć bieżące koszty prowadzenia działalności, opłaty za media i pensje załogi, a także zaplanowane prace serwisowe stacji. Przykładowo co jakiś okres czasu trzeba przeprowadzić czyszczenie zbiorników paliwowych, a to wiąże się także z dodatkowym kosztem, który należy uwzględnić podczas prowadzenia stacji.

Czy dobra witryna (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford/focus) sprosta Twoim oczekiwaniom? Myślę, że tak. Tam też czekają na Ciebie świeże artykuły. Namawiam!

Szacuje się, że typowy zwrot nakładów z takiej działalności wynosi parę lat, lecz może się zdarzyć sytuacja, że będzie to trwało znacznie dłużej. Będzie to szczególnie dotyczyć sytuacji, gdy źle się wybierze lokalizację, bo jednak w przypadku takiej inwestycji to jest kluczowa sprawa.

Ważną rzeczą podczas planowania budowy paliwowej stacji jest wybranie odpowiednich urządzeń. Przede wszystkim muszą posiadać one wymagane homologacje, są one niezbędne do tego, aby stacja miała możliwość sprzedawania paliwa swoim klientom. Z pewnością warto postawić tu na nowoczesne rozwiązania, wygodne w obsłudze i bezpieczne dla środowiska. Przecież nowo kupiony dystrybutor paliwa ma w założeniu funkcjonować przez następne kilkadziesiąt lat, więc dobrze aby był w pierwszej kolejności niezawodny oraz solidny, lecz także nowoczesny .

Niezbędna będzie też cała infrastruktura wiążąca się z przechowywaniem i transportem paliwa. Do wybudowania będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, układ pomp oraz rur służących do bezpiecznego przesyłania, a oprócz tego inne drobniejsze akcesoria takie jak na przykład licznik do paliwa (więcej na stronie). Uruchamiając stację paliw należy również zastanowić się nad poszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z artykułami spożywczymi albo bar potrafią powiększyć obrót nawet o połowę.