Ledy samochodowe – doskonałe źródło światła wykorzystywane w branży samochodowej.

Diody świecące , to rozwiązanie przekonujące pod różnymi względami. Pozytywne cechy diod led są wykorzystywane z dobrym skutkiem w przemyśle samochodowym. Co prawda cena zakupu diod led jest większa niż w przypadku zwykłych żarówek lub lamp halogenowych, ale ich używanie staje się opłacalne już po niedługim okresie użytkowania.

żarówki samochodowe

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy led do samochodu są wykorzystywane od kilku lat w oświetleniu na zewnątrz pojazdów. Początkowo diody led stosowane były wyłącznie do oświetlenia we wnętrzach pojazdów i lampach tylnych.

Masz spory problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona części do samochodów ciężarowych.

Obecnie są także wykorzystywane w produkcji przemysłowej reflektorów. Jakieś 10 lat temu wprowadzono zmianę do ustawy Prawo o ruchu drogowym. Poprawka do kodeksu dotyczyła nakazu jazdy samochodem, zamiennie z włączonymi światłami mijania lub światłami dziennymi, przez całą dobę oraz podczas holowania.

Celem zmiany ustawowej, miało być poprawienie bezpieczeństwa w trakcie podróżowania samochodem. Intencją świateł mijania jest oświetlenie drogi z przodu pojazdu. Z założenia, światła mijania, nie powinny razić ani nie mogą powodować dyskomfortu kierujących autami jadącymi z przeciwka oraz dla innych uczestników drogi. Natomiast światła do jazdy dziennej led, konstruowane są w taki sposób, aby pojazd był bardziej widoczny dla użytkowników ruchu drogowego przy dobrej widoczności. Wymóg ten spełniają światła do jazdy dziennej, wyposażone w standardowe żarówki o mocy ok. połowę niższej od tych używanych w światłach mijania. Użycie w światłach do jazdy dziennej jako źródła światła – diod led, pozwala obniżyć ich moc do kilku watów.

Z faktu, że obowiązek całodobowego używania świateł wprowadzono stosunkowo niedawno wynika, że nawet kilkuletnie auta, nie są seryjnie wyposażone w światła do jazdy dziennej. Dlatego też, pojawił się w handlu popyt na gotowe pakiety usprawniające zamontowanie takich świateł w aucie, który nie był seryjnie wyposażony w ten rodzaj oświetlenia.

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby zaopatrujące się oraz montujące takie pakiety, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów . Najistotniejsze jest, aby produkty posiadały europejski symbol homologacji „E”. Zestawy oświetleniowe, muszą być także oznaczone symbolem „RL”, poświadczającym ich zastosowanie do jazdy dziennej. Nie mogą to być też przednie lampy halogenowe, w których żarówki zamieniono na diody elektroluminescencyjne.