Ledy samochodowe – doskonałe źródło światła wykorzystywane w branży samochodowej.

Diody świecące , to rozwiązanie przekonujące pod różnymi względami. Pozytywne cechy diod led są wykorzystywane z dobrym skutkiem w przemyśle samochodowym. Co prawda cena zakupu diod led jest większa niż w przypadku zwykłych żarówek lub lamp halogenowych, ale ich używanie staje się opłacalne już po niedługim okresie użytkowania.

żarówki samochodowe

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy led do samochodu są wykorzystywane od kilku lat w oświetleniu na zewnątrz pojazdów. Początkowo diody led stosowane były wyłącznie do oświetlenia we wnętrzach pojazdów i lampach tylnych.

Masz spory problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona części do samochodów ciężarowych.

Obecnie są także wykorzystywane w produkcji przemysłowej reflektorów. Jakieś 10 lat temu wprowadzono zmianę do ustawy Prawo o ruchu drogowym. Poprawka do kodeksu dotyczyła nakazu jazdy samochodem, zamiennie z włączonymi światłami mijania lub światłami dziennymi, przez całą dobę oraz podczas holowania.

Celem zmiany ustawowej, miało być poprawienie bezpieczeństwa w trakcie podróżowania samochodem. Intencją świateł mijania jest oświetlenie drogi z przodu pojazdu. Z założenia, światła mijania, nie powinny razić ani nie mogą powodować dyskomfortu kierujących autami jadącymi z przeciwka oraz dla innych uczestników drogi. Natomiast światła do jazdy dziennej led, konstruowane są w taki sposób, aby pojazd był bardziej widoczny dla użytkowników ruchu drogowego przy dobrej widoczności. Wymóg ten spełniają światła do jazdy dziennej, wyposażone w standardowe żarówki o mocy ok. połowę niższej od tych używanych w światłach mijania. Użycie w światłach do jazdy dziennej jako źródła światła – diod led, pozwala obniżyć ich moc do kilku watów.

Z faktu, że obowiązek całodobowego używania świateł wprowadzono stosunkowo niedawno wynika, że nawet kilkuletnie auta, nie są seryjnie wyposażone w światła do jazdy dziennej. Dlatego też, pojawił się w handlu popyt na gotowe pakiety usprawniające zamontowanie takich świateł w aucie, który nie był seryjnie wyposażony w ten rodzaj oświetlenia.

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby zaopatrujące się oraz montujące takie pakiety, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów . Najistotniejsze jest, aby produkty posiadały europejski symbol homologacji „E”.

Sprawdź moje www (http://jarecki-dpfserwis.pl/czyszczenie-dpf). Tam mamy tylko najlepszej jakości artykuły. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to z chęcią pomożemy.

Zestawy oświetleniowe, muszą być także oznaczone symbolem „RL”, poświadczającym ich zastosowanie do jazdy dziennej. Nie mogą to być też przednie lampy halogenowe, w których żarówki zamieniono na diody elektroluminescencyjne.