Pieniny – jeden z bardziej atrakcyjnych rejonów turystycznych Polski

Pieniny to pasmo górskie, które mieści się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, zaś od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym rejonie jest nadzwyczaj zróżnicowana a wpływa na to między innymi atmosfera, podłoże wapienne, sąsiedztwo z Tatrami bądź morfologia.

szerzej na ten temat

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
W Pieninach możemy zaobserwować też niezmiernie wielkie bogactwo fauny. Żyje tam sporo gatunków zwierząt, takich jak sarny, jelenie, żbiki, ptaki drapieżne, dodatkowo także spore gatunki płazów i zwierząt wodnych. Osoby, jakie cenią sobie malownicze krajobrazy i interesującą faunę niewątpliwie chętnie wybiorą się na wyprawę w te regiony.

Turystyka w Pieninach też jest niesamowicie rozwijana, wskutek tego wybierając się w Pieniny bezsprzecznie nudzić się nie będziesz. Jest to drugie najchętniej zwiedzane miejsce w Polsce (zaraz po Tatrach). O atrakcyjności tego regionu zaświadczają nie tylko rozliczne plusy przyrodnicze, ale również szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna i także baza noclegowa. O ile interesują cię oferta noclegowa w Pieninach to zapewne w rychły sposób odkryjesz dużo fascynujących miejsc noclegowych, na przykład w hostelach, domkach elbląg rejsy pensjonatach i schroniskach krajoznawczych. Jeżeli szczególnie ciekawi Cię schronienie w schronisku to polecamy takie miejsca, jak przykładowo schronisko W Krościenisku lub schronisko PTTK „Trzy Korony”. Powinno się także zobaczyć jakie miejsca noclegowe posiadają do zaoferowania hotele i pensjonaty, bowiem i tych nie brak w ładnych, romantycznych Pieninach. Oczywiście by wyjazd w Pieniny był bezwarunkowo udany pożądane byłoby najpierw odnaleźć i zająć nocleg, gdyż w tak obleganym rejonie turystycznym zarezerwowanie noclegu na ostatnią chwilę zdoła być nieco skomplikowana. Powinno się więc oszczędzić sobie problemów i zająć się tym przedtem.