Samochód nowy czy używany

Posiadanie pojazdu to nie jedynie rozkosz. Tak jak o wszystko co posiadamy, musimy o auto należycie zadbać. Mym sądem bardzo dobrym wyjściem jest zakup w miarę nowego auta, a już doskonałym rozwiązaniem będzie wóz prosto z salonu. Większość osób odczytujących ten artykuł co najmniej zaprotestuje. Ja jednak będę się upierał przy swoim.

Swojego czasu podsłuchałem maksymę jaka towarzyszy mi do dziś, mianowicie brzmiało to tak: „tylko majętnego stać na przedmioty marnej jakości”. Człowiek o średnich przychodach powinien zadbać o to aby produkt jaki nabywa służył mu długo. W kwestii aut to powiedzenie sprawdzi się w 100 procentach. Oczywiście że możemy kupić z drugiej ręki czterokołowiec dużo taniej aniżeli nowy, jednakże nie mamy pewności jak długi czas od chwili kupna będzie on działał. Koszta możliwych reperacji (gdyby dodać je do kosztu kupna) zapewne dorównają nienowiusieńkiemu modelowi owej marki.

Żółte auto

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywając nowy wóz np. Fiat serwis mamy zagwarantowany. W ramach usług ponadprogramowych można sobie wykupić pakiet przeglądów cyklicznych. Zaletą takiego rozwiązania będzie niezmienność ceny za usługi w określonym w umowie czasie. Jeśliby więc w trakcie przeglądu okresowego okazała się konieczną wymiana jakichkolwiek elementów Fiat za usługę nie podniesie nam stawki, uiścicie jedynie za reflektory Fiat gwarantuje nam również solidność wymienionych części. Mamy także możność korzystania z dowolnego upoważnionego miejsca napraw, starczy w instrukcji samochodu sprawdzić listę pod tytułem serwis Fiat bądź wystukać tę frazę w przeglądarce.
Autor

Przeprowadzając systematycznie zalecane przez fabrykanta kontrole na pewno nie będziemy musieli ponosić ponadplanowych wydatków przez długi okres użytkowania samochodu.
Możemy naturalnie kupić to co nas interesuje w sieci wpisując dajmy na to w wyszukiwarkę: lampy Fiat, i wybrać się do pobliskiego mechanika który wykona swą robotę równie solidnie. Niezależnie od tego czy kupimy pojazd nowiutki czy z drugiej ręki, nie robi źle ten, kto o wynajem długoterminowy aut bez baz dba niczym o swą żonę (naturalnie to ona powinna być na pierwszym miejscu). Dzięki tym zabiegom czterokołowiec będzie nam służyć długo a być może nawet zamieniając go kiedyś na nowszy model nie stracimy na tym.
Opracował