Którą kurtkę sportową zakupić

Odzież „oddychająca” odprowadza pot od ciała, natomiast druga warstwa garderoby magazynuje ciepło. Aby jednak wszystko to mogło zadziałać odpowiednio, nasze ciało musi być osłonięte przed wiatrem i śniegiem. Dobre kurtki sportowe nie są najtańsze, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się w różnych warunkach.

popularne produkty
Strój narciarski powinien być nie tylko wodoszczelny, ale zarazem oddychający. W przeciwnym wypadku narciarz w mgnieniu oka się zgrzeje, a przemoczone ubranie będzie go wychładzać.

Jeżeli masz chęć znaleźć materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj opony dunlop zimowe i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Przy wyborze ubioru narciarskiego dobrze zastanowić się, kiedy a także w jakich warunkach chcemy jeździć. Na rynku osiągalne są tkaniny oferujące doskonałą izolację cieplną, wodoodporność oraz oddychalność – w nawet bardzo wrogich warunkach pogodowych (wykorzystują je na przykład himalaiści).

Z perspektywy większości sportowców rekreacyjnych aż taka ochrona nie jest konieczna, bowiem gros z nas nie lubi wychodzić na stok w czasie skrajnie niskich temperatur, przy intensywnym wietrze bądź też w trakcie znacznych opadów śniegu. Przed złą aurą kryjemy się w barach, a nie w śnieżnych dziurach.

Tradycyjne kurtki sportowe (zobacz u nas) są kombinacją warstwy drugiej a także trzeciej. Z zewnątrz posiadają membranę, w środku ocieplinę, która zatrzymają ciepło. Takie rozwiązanie ma kilka plusów; całość nosi się dość komfortowo i nic nam nie wystaje spod kurtki. Mimo to z pewnością bardziej uniwersalnym podejściem jest stosowanie kurtek nieocieplanych. Z całą pewnością łatwiej je wysuszyć, a poza tym świetnie sprawdzają się w całkiem innych sytuacjach, także latem w charakterze kurtki ochraniającej przed deszczem. Częstokroć kosztują one więcej, jednak dostajemy w zamian bardziej wszechstronny składnik sportowego ekwipunku. Membranowe kurtki sportowe tylko paroma detalami różnią się od modeli do wspinaczki. Przede wszystkim krojem. Kurtki sportowe bywają dłuższe i krótsze. Warto pamiętać, iż na nartach najczęściej zjeżdżamy pochyleni, i warto by kurtka była trochę dłuższą niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Po drugie posiadają one kieszenie na przeróżne małe akcesoria jak przykładowo ściereczkę do gogli, kieszonkę na skipass itd..

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten link i sprawdź, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (https://www.sportwheels.pl/pol_m_felgi_aluminiowe_felgi-aluminiowe-15-3867.html) swojego wpisu!

Pomocne, jednak nie niezbędne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*