Lekceważone akcesorium samochodowe i najczęstsze jego problemy – pióra do wycieraczek

Wycieraczki samochodowe to elementarne akcesorium samochodowe. Zużyte specyficznie funkcjonują – pozostawiają na szybie wodę, zamiast ścierać ją. Mogą też zarysować szybę, a to już stanowi kolejny wydatek dla kierowcy.

Producenci prezentują dużą liczbę wycieraczek. Koszta są przeróżne, a rozwiązania, jakie daje wycieraczka jeszcze większe. Opakowanie wycieraczek stworzone przez wytwórcę posiada informację o typie samochodu, dla którego są dedykowane.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zestawić obecną wycieraczkę z tą, jaką chcielibyśmy zakupić, aby upewnić się w rozmiarze urządzenia – odnośnik. Klasyczne płaskie wycieraczki do szyb dobrać należy do modelu samochodu, gdyż tylko wówczas idealnie przylega do szkła. Ramiona wycieraczek, które pracują z piórami bezprzegubowymi posiadają większą moc naporu. Tylna szyba auta też ma wycieraczkę, niejednokrotnie w strukturze bardzo nietypową.

Jeśli sądzisz, że te informacje są przydatne, to odsyłam tutaj (https://www.technicast.pl/) – w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto przeczytać.

Jeśli utworzą się rysy na tylnej szybie nie stanowi to tak dużego kłopotu jak z przednią szybą wozu. Częstymi uchybieniami, które popełniają użytkownicy są niewłaściwie dopasowane wycieraczki. Powoduje to zwiększony hałas podczas pracy albo zwyczajne zarysowanie szyby. Dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiednich wycieraczek i uniknąć takich okoliczności. Kiedy zmieniać wycieraczki do szyb?

Już podstawowym znakiem są pojedyncze smugi w polu widzenia prowadzącego. Aby mieć pewność, że wycieraczka faktycznie nadaje się do wymiany, należy przeczyścić ją szmatką i płynem do szyb oraz sprawdzić jej działanie. Gdy ten zabieg nie poskutkował, oznacza to potrzebę wymiany akcesorium. Następnym sygnałem wymiany tego urządzenia jest pomijanie konkretnych fragmentów szyby. Mówi to o sporym zużyciu piór, a to znów prowadzi do zniszczenia szyby. Nie należy tu pominąć niskich temperatur, jakie są najczęstszym powodem szybszej zmiany wycieraczek. Zima albo śnieg i mróz są głównymi czynnikami uszkodzenia. Jeśli wycieraczki przymarzną do szyby, powinno się je spryskać dedykowanym środkiem i wyczyścić je ze śniegu. To zapewni brak uszkodzenia samego pióra.

Odpowiednio dopasowane wycieraczki samochodowe (na przykład przez specjalistów) długo będą nam służyć i nie będą sprawiać kłopotów w korzystaniu oraz zaoszczędzą konieczność wymiany szyby (polecana mocna i hartowana szyba) samochodu. Stąd wątek wycieraczek samochodowych jest zdecydowanie wart uwagi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*