Przygotowanie do triathlonu – czyli jak troszczyć się o swój progres i wyróżnić się na tyle innych sportowców

Każda osoba uprawiająca sport zapewne ma świadomość, że wszelkie postępy w danej dziedzinie zdecydowanie motywują do kolejnych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest bez wątpienia triathlon, stanowiący dyscyplinę łączącą takie dziedziny, jak pływanie, bieganie, jak też kolarstwo, a w związku z tym wymagający szczególnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba chcąca wyróżnić się w triathlonie musi wcześniej poznać własne wszystkie możliwości oraz dokonać starań, aby jej kondycja była na właściwym poziomie.

człowiek podczas biegania

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon musimy postawić sobie precyzyjnie wyznaczone cele, dzięki którym będziemy mogli osiągnąć jak najlepsze efekty. Przygotowanie do triathlonu wymaga pracy nad umiejętnościami w trzech istotnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie a także kolarstwo. Zapewne najwięcej pracy wymaga od sportowców pływanie, ponieważ obowiązkowy wynik to pokonanie 1500 minut w 40 minut, co bez wątpienia stanowi dość trudne zadanie. Należy jednak sprawdzić się w tej dyscyplinie i zadbać o regularne bicie swoich wyników. Kolarstwo też nie należy do najłatwiejszych dyscyplin, ponieważ jak wiemy różni się ono nieco od technik wykorzystywanych podczas popularnych wycieczek rowerowych. Każdy, kto zdecyduje się na ten sport powinna już bardzo dobrze wiedzieć, jak wygląda wymagana pozycja kolarza, jaki powinien dbać o pochyloną sylwetkę jak również pamiętać, aby dłonie (drętwienie palców u rąk) zawsze mieściły się w pobliżu klamkomanetek. Wymagany wynik do którego musi dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeczytać nasz wpis. Jeśli czujesz chęć na nowe, to kliknij link patagonia i przejdź do kolejnej strony.

Przygotowanie do triathlonu to również troska o odpowiednią kondycję w czasie biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia niewiele trudności. Wynik, jaki należy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to przebiegnięcie 10 kilometrów w 55 minut, co niewątpliwie jest możliwe do zrealizowania.

kolarstwo

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasze wyniki dawały nam radość a także motywowały nas do regularnych postępów. Każdy sportowiec prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, jak dużo radości przynosi bicie osobistych wyników oraz wyróżnianie się na tle innych pasjonatów. Należy mieć świadomość, że triathlon przyczynia się nie tylko do polepszenia naszego nastroju, ale także zdrowia, a jeśli mamy możliwość, aby łączyć ze sobą te dwie korzyści, nie pozostaje nic innego, jak to po prostu wykorzystać. Zdecydowanie własny progres jest w stanie najlepiej zmotywować sportowca do nowych wyczynów.