Zamierzasz kupić używane auto? Sprawdź, jak podjąć trafne decyzje

Posiadanie samochodu znacznie poprawia wygodę życia. Nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej, roweru, własnych nóg czy pomocy rodziny, która nie zawsze ma dla nas czas. W końcu możemy pojechać gdzie i kiedy chcemy, nie martwiąc się, że tramwaj nie dojeżdża do celu, tylko znowu będziemy musieli jeszcze kilka minut szukać właściwej ulicy bądź że nie wypada jechać rowerem na istotne spotkanie. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na nowy samochód, zatem ogląda auta używane.

auto na sprzedaż

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Można wśród nich znaleźć naprawdę znakomite modele, trzeba tylko wiedzieć, co mieć na uwadze.

Na początek trzeba zadać sobie pytanie – czego chcę? Jedni bowiem nastawieni są tylko na 4-drzwiowe diesle, następni z kolei nie wzgardziliby samochodem 2-drzwiowym, który chociaż jest mniej wygodny, to o wiele tańszy i jako pierwsze auto (zabudowy samochodowe producent) może się fantastycznie spisać. Istotne pytanie dotyczy również skrzyni biegów. Wiele pań oddałoby wszystko, aby nie musieć zmagać się z ręczną skrzynią biegów, tylko kupić sobie automat. Z przeciwnej strony mężczyźni nie wyobrażają sobie jeżdżenia bez wrzucania na czwórkę lub piątkę, gdyż zmiana biegów daje im wielką przyjemność. Jeśli będziemy dzielić auto z partnerem lub partnerką, musimy porozumieć się w tej kwestii, aby nikt nie (odkryj więcej) czuł się poszkodowany. Więcej na

Gdy odpowiemy sobie na niniejsze pytania, należy sprawdzić stan techniczny interesującego nas pojazdu. Najlepiej jest iść z zaprzyjaźnionym mechanikiem, jeżeli jednak nie mamy takiej ewentualności, musimy sami skontrolować kilka elementów, np. przebieg, stan samochodu pod maską lub uszkodzenia lakieru. Powinniśmy też uruchomić auto oraz posłuchać jak pracuje silnik – spod maski nie powinny dochodzić żadne niepokojące szmery. Nie można podchodzić do tego z emocjami, a krok po kroku wszystkiemu skrupulatnie się przyjrzeć, również dokumentom pojazdu. Warto też spytać obecnego właściciela o podchodzenie samochodu, terminowość wykonywanych przeglądów czy liczbę poprzednich użytkowników pojazdu.

W wyborze może pomóc strona o motoryzacji. Na takich portalach internetowych znajdziemy dużo wartościowych zaleceń, np. które auta niewiele spalają lub jakie udogodnienia znajdziemy w poszczególnych modelach pojazdów. Dobrze jest odwiedzić chociaż kilka nadmienionych witryn, a niewątpliwie wzbogacimy naszą wiedzę o istotne szczegóły i zakup używanego samochodu już nie zrobi nam żadnego problemu. Zobacz też .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*