Trójbój sport dla mocnych

Współcześnie uważa się, że człowiek sukcesu winien uprawiać obojętnie jaki sport. Ma to być sposób na zademonstrowanie iż panujemy nad sytuacją we wszystkich możliwych aspektach życia. Oczywiście nie jest to jedyne wyjaśnienie takiej działalności. Sport jest sprawą przyjemną, nastręcza wysiłku, lecz w zamian dostajemy po pewnym okresie lepszy nastrój.

Bieganie

Autor: ASICS
Źródło: ASICS
Dla wielu sportsmenów hobbystów znaczące jest współzawodnictwo. Jest to w jakiś sposób obraz naszych czasów. Konkurencja zdaje się elementarną cechą współczesności, trenujemy się jej zasadniczo w zasadzie od przedszkola mniej lub bardziej świadomie.

Nie zdumiewa przeto fakt, że ekstremalnie atrakcyjne są sporty gdzie ma znaczenie indywidualne współzawodnictwo, takie jak jogging, kolarstwo i pływanie. Zwłaszcza te pierwsze 2 sporty dostają u nas wyjątkową renomę. Urządzane są nawet masowe imprezy. W uprawianiu sportu ważna jest rozmaitość ćwiczeń tak, żeby wymagający cierpliwości trening nie był nazbyt ciężki.

Toteż nawet jeżeli zdecydujemy się na konkretną dziedzinę powinno się czasem zmienić ćwiczoną dyscyplinę.

Nie czekaj, a jeśli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://e-militaria.pl/spodnie-511-135). W tamtym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

Jeśli tak uczynimy pewnie nasz trening stanie się atrakcyjny. Ci z nas którzy zasmakują w takiej zmienności i na dodatek są ludźmi o bardzo dobrej kondycji mogą spróbować trójboju – to dyscyplina sportu stosunkowo młoda, wymyślona w latach 70 XX w. w Stanach zjednoczonych. Ten nowy rodzaj sportu uzyskał od tego czasu ogromną popularność, pomimo że triathlon trening jest ekstremalnie trudny. Obejmuje bowiem różne dyscypliny toteż wymaga od sportsmena wszechstronności.

Bieganie

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Również dystanse żądane w praktykowaniu owego sportu są dosyć wymagające; przepłynąć należy w odmianie olimpijskiej 1,5 km, następnie jechać na bicyklu 40 km a później przebiec dodatkowo 10 km – w sumie dystans jaki pokonuje człowiek to 51 km oraz 500 metrów. Jednym słowem dystans dla siłaczy.

Skutkiem tego trening do triathlonu musi być naprawdę dokładnie przemyślany i powinien być rozłożony na cały rok. W programie treningów konieczne jest przewidzenie właściwych odpoczynków tak, żeby sportsmen nie zrobił sobie krzywdy. Pauza niemniej jednak nie powinna znaczyć lenistwa – wszystko musi posiadać własny czas. Wytrwałość jest zasadnicza jeśli chodzi o każdy typ sportu.