Dlaczego warto uprawiać jogging?

Coraz więcej Polaków oddało się pasji biegania, to fakt. Z jakiego powodu? Dla lepszej formy, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę.
Poza tym to tani sport, ponieważ aby biegać niekonieczne są długie szkolenia czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, wygodne ubranie sportowe i… wyruszamy przed siebie.

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Niestety, szybko zapadający zmrok i zimne poranki mogą spowodować, że bieganie, jesienią i zimą staje się wyzwaniem, ale odpowiednie przygotowanie do biegania, ułatwi radzenie sobie z pogodą oraz nie przeszkodzi w trzymaniu się ustalonego planu biegania.

Jeżeli temperatura na termometrze wskazuje poniżej zera, zrezygnujmy z wyczerpującego biegu na świeży powietrzu. W takim przypadku trening wskazane jest przeprowadzić na hali tudzież ruchomej bieżni. Jeżeli jednak wolimy świeże powietrze, wybierajmy dobrze oświetlone i pewne miejsca. Gdy za oknem plucha nie zaszkodzi mieć kompana.

Będzie nas to motywowało i spowoduje, że czas będzie szybciej mijał o tej szarej porze. ”Kopa”do działania zagwarantują także urządzenia elektroniczne Garmin, które dostarczają informacji o realizacji swojego celu – więcej informacji o urządzeniach Garmin. Firma Garmin, która wprowadziła na rynek pierwsze urządzenia GPS dla osób

jogging

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com

aktywnych fizycznie, urządzenie do joggingu stworzyła zarówno dla profesjonalnego sportowca jak i amatora.

Do uprawiania sportu w zimie przydadzą się buty zimowe z grubszą podeszwą – . W sprzedaży znajdziemy wysokie buty do biegania, na ogół są ocieplane lub specjalnie wzmacniane. Powinny nas też zainteresować elementy odblaskowe (np. przy kołnierzyku, butach) oraz kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.

Ubierzmy się na cebulkę, patrząc na metki i skład tkanin – to podstawowe kryteria. Wybierzmy kurtki, spodnie (bojówki taktyczne) czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, toteż i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening jest warta zainwestowania każdych pieniędzy.