W jaki sposób jeździć bezpiecznie

Zaczyna się sezon wiosenny. Między sprzątaniem a podróżą na pierwsze wiosenne smażenie kiełbasek powinniśmy pomyśleć nad osobistym bezpieczeństwem. Po zimowym sezonie warto zbadać prywatny pojazd, przetestować funkcjonowanie klocków hamulcowych, bądź zamienić olej silnikowy z zimowego na letni.

opony

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie najważniejsza jest zmiana opon na letnie. Może się to zdawać czymś nie ważnym, tymczasem tak nie jest. Sezonowe opony odróżniają się od siebie w znacznym stopniu, już tylko wygląd gum nam to podsuwa. Nie ważne czy są to opony Kormoran (źródło wpisu) czy dowolnego innego wytwórcy – różnice widać gołym okiem. Odmiennie wygląda bieżnik zimowy a odmiennie letni.

Czasem niełatwo jest odnaleźć naprawdę użyteczne opracowanie (https://transcomp.pl/oferta/systemy-informacji-przestrzennej/), więc jeśli zafrapował Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tutaj!

Wynika to z warunków w których opona pracuje. Zimą najbardziej podstawowa dla budowy gumy jest temperatura środowiska. W przypadku mrozu producenci używają „miękkie” mieszanki kauczuku aby przy niskich temperaturach materiał (przeważnie sztuczny kauczuk) nie zniszczył się. Najistotniejszy element gumy – bieżnik też pozostał dopasowany do typowych wymogów pory roku. Doskonale odprowadza wodę jak też śnieg.

Opona – sprawdź informacje – wspomniana z tych powodów wiosną szybciej się zużywa, a do tego wyrażanie zmniejsza przyczepność. O tym wie wie każdy rozważny kierowca. Nie musi za to znać odmiennych szczegółów, które mogą wywrzeć wpływ na komfort jazdy. Stąd rekomenduję wizytę u profesjonalisty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: sklep z oponami, i znajdziemy w sąsiedztwie właściwy. Polecam sklep z oponami nie wirtualny, gdyż opony Kormoran nie są niestety tanie. Warto przeto przed kupnem dokładnie przemyśleć sprawę oraz obejrzeć artykuł.

opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpliwości w razie kłopotu z wyborem najlepiej zapytać się sprzedawcy. On powinien nam ekspresowo oraz bezbłędnie poradzić czy wybrać opony wzmiankowanej wcześniej firmy czy jednakże Dębica opony (sprawdź to). Bez względu na wytwórcę najlepiej gdyby opony były nowe, dlatego że mają wówczas najlepsze własności. Naturalnie można kupić używane opony, tańsze ale posiadają one trochę gorsze własności, albowiem nie wiadomo w jakiej kondycji była odnawiana opona oryginalnie. Lepiej jednak nie oszczędzać na własnym i krewnych bezpieczeństwie. Tak zabezpieczeni możemy sycić się wyjazdem w piękny majowy dzień, a nawet organizować wakacje nad morzem albo w górach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*