Chip tuning – metoda na przyrost potęgi silnika auta

Teraźniejsza motoryzacja wyróżnia się dużą odkrywczością. Niektórzy jej miłośnicy szukają i chcą czegoś więcej od możliwości, które ich auta mają. Chcąc, by ich samochód odróżniał się wśród reszty swoją unikatowością. Tym unikatem, który musi odznaczać samochód jest moc silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwym i znakomitym wyjściem został chip tuning, który zwiększa siłę silnika auta.

Chcesz wyszukać dodatkowe tego rodzaju materiały? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście, który proponuje zbliżone zagadnienia.

Takie spotęgowanie na pewno wyzwoli dużo satysfakcji z prowadzenie i pozwoli ukazać samochód (oferta macallister części zamiennych) od nowa. Skutkuje to większym przyśpieszeniem auta potrzebnym przy wyprzedzaniu.

Źródło artykułu:

Powinno się jednak dłużej wniknąć w hasło chip tuning, aby uświadomić sobie czego dogłębnie dotyczy. Terminem tym określa się modyfikację oprogramowania umieszczonego w centralce sterującej, które monitoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,by odporność silnika była jak największa. W komputerach tych zmieniana jest skład zewnętrznej pamięci oprogramowania będącej w układzie scalonym. W udoskonaleniu auta brane są pod rozwagę parametry aktywności silnika – kliknij link.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiany te możliwe są do zastosowania w większości pojazdów z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w jakichkolwiek warunkach. Dodatkową zaletą zmiany o nazwie chip tuning jest to, że nie rośnie użycie paliwa oraz nie ma wpływu na wytrzymałość silnika.

Chip tuning wykorzystuje zasobów koni mechanicznych, które producent sobie założył. Poprzez to zgadzamy się na to, że auto ma stanowczo mniejszą tolerancję na pomyłki kierującego. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to około 5% oryginalnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg daje wielu użytkownikom samochodów dużo radości, a jedną z jego zalet jest również świadomość bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na drogach. Reasumując chip tuning to łatwy zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi w pełni zmienić rozwijanie mocy auta oraz zapewnić dużo większa siłę silnika i zminimalizować wyniki spalania.