Co jest odpowiedniejsze? Pielęgnacja samochodu samodzielnie czy w myjni?

Każdy z kierowców jest na to skazany, chociaż jedni to preferują, inni zdecydowanie mniej. Nie, nie mówimy o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie przejmuje się tego typu zagadnieniem, ponieważ szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, ażeby robić to samemu. Jednocześnie istnieją kierowcy, którzy preferują sami zatroszczyć się o własny samochód. Lubią w weekend zrobić przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy umyć szyby. Czy też zaliczasz się do grupy takich właśnie kierowców?

myjnia samochodowa

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro tak, to pewnie najczęściej towarzyszy Ci kilka niezbędnych rzeczy. Nie obejdzie się bez wody, szczotki lub kosmetyków samochodowych. Miej na uwadze, aby kupować profesjonalne produkty, nie zastępuj ich domowymi sposobami. Płyn do mycia naczyń lub mleczko do czyszczenia to naprawdę niezbyt dobry pomysł. Niepotrzebnie możesz zniszczyć lakier (kliknij).

Mycie szyb wydaje się dość proste, tak istotnie jest, jednakowoż pamiętaj o tym, by po myciu auto mogło wyschnąć w cieniu. Jeśli samochód będzie schnął na słońcu możesz być pewny, iż promienie słoneczne zniszczą lakier. Szyby najlepiej myć przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Jej specjalne właściwości zapewniają, że nie zostawi ona żadnych śladów. Do mycia szyb korzystaj tylko płynu do mycia szyb. Jeśli jednak pragniesz spróbować czegoś innego możesz wykorzystać do tego celu chusteczki jednorazowe do mycia szyb, które są nasączone płynem. Dzięki nim możesz zaoszczędzić dużo czasu. Dobre są też profesjonalne ściągaczki do wody, nie pozostawiają one żadnych smug.
Równie ważne jest nabłyszczenie samochodu. To najbardziej korzystny sposób, by ochronić lakier przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. To również pomocne, żeby mycie w przyszłości było bardziej komfortowe. Ręczne woskowanie utrzymuje się dłużej, dlatego także znakomicie sprawdzają się koloryzujące woski samochodowe. Skorzystaj również z pasty do polerowania lakieru, usunie ona małe niedoskonałości i utrzyma jakość lakieru na dłużej. Spośród wielu pomocnych produktów do czyszczenia wnętrza samochodu, na uwagę zasługują środki do czyszczenia skóry samochodowej.

myjnia samochodowa

Autor: Sento
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo ciekawy produkt, jaki pozwala na zachowanie jakości skóry na długie lata.

Podoba Ci się ten tekst? To świetnie, jeżeli chcesz poznać coś równie atrakcyjnego, to zapewne zainteresuje Cię też ważna witryna.

Warto dbać o wnętrze samochodu, bo po kilku latach możemy zauważyć pierwsze oznaki częstego korzystania z samochodu. Jeśli zewnątrz samochodu nie da się obronić przed czynnikami atmosferycznymi, a jedynie je zmniejszyć, tak w środku samochodu (poznaj więcej) można działać bardzo skutecznie, tak by jego wnętrze długo wyglądało jak nowe. Przy odrobinie zabiegów kosmetycznych i systematyczności to realne do uzyskania.