Czas na wymianę ogumienia w naszym aucie

Śniegi topnieją i zbliża się czas, kiedy będziemy w naszych autach zmieniać opony z zimowych na letnie. Warto pomyśleć o tym zawczasu i przyjrzeć się naszym oponom które zimowały w garażu, czy aby jeszcze nadają się do użytku. Jeśli dojdziemy do wniosku, że nasze letnie opony należy już wymienić, warto zapoznać się z ofertą rynkową już teraz.

Odwiedzając warsztaty, dowiemy się nie tylko, ile wyniesie obecnie wymiana opon, ale także dopytamy się o nowości dostosowane do różnych warunków, a także do naszego stylu jazdy.

aluminiowa felga w samochodzie

Autor: SonnyVisions Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej kupowane rozmiary opon to 195 65 r15 czy 195 50 r15 . Jeśli precyzyjnie dobierzemy opony, będziemy mogli mieć pewność, że zapewniają nam one dostatecznie duży poziom bezpieczeństwa oraz wygodę jazdy. Przyjrzyjmy się najnowszym testom opon, jakie przeprowadzają centra badawcze. Ich wyniki mogą być wskazówką co do jakości kupowanych przez nas opon.

Jeśli zdecydowaliśmy się już, jakie opony chcemy kupić, możemy zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, które sprzedają obecnie opony właściwie do każdego auta i w każdym rozmiarze. Sklepy te oferują dostawę na terenie Polski, a także różnego rodzaju promocje, jak choćby dostawa gratis, bezpłatny montaż opon czy rabaty.

Jeśli dojdziemy do wniosku, że nasze opony – strona polecana w temacie – letnie z powodzeniem posłużą nam jeszcze jeden sezon, natomiast przydałoby się wymienić opony zimowe, koniec sezonu zimowego jest idealnym momentem, aby to zrobić. Wielu sprzedawców przygotowuje się (https://www.osauto.pl/) już do sezonu wiosenno-letniego i dlatego pozbywa się zapasów magazynowych opon zimowych. Stwarza to dobrą okazję, aby wyszperać dobrą ofertę na zakup opon zimowych po korzystnych cenach. W zależności od sprzedawcy może to dotyczyć opon w typowych rozmiarach, na przykład 95 60 15, lub tym podobnych. Warto przemyśleć to zwłaszcza, jeśli posiadamy miejsce, aby przechować je do następnej zimy. Skontrolujmy jednak dokładnie datę produkcji opon, gdyż, tak jak większość towarów, opony mają swój okres przydatności do użycia, a stare, zleżałe opony, zamiast poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy, mogą się przyczynić do jego znacznego obniżenia.

Źródło: