Czemu jakikolwiek rowerzysta winien być wyposażony w bidon?

Każdy bez wyjątku rowerzysta wie, jak bardzo męcząca może być tego typu fizyczna aktywność.

Dlatego naprawdę istotne jest właściwe picie płynów. Zwłaszcza w trakcie lata, kiedy to są wysokie temperatury oraz duża wilgotność powietrza. Jadąc na wycieczką rowerową nigdy nie ma się pewności, że w danej okolicy znajdzie się jakikolwiek sklep spożywczy. Ponadto szusując rowerem po górach trzeba liczyć się ze znacznie większym wysiłkiem oraz z dużo większym zapotrzebowaniem na płyny. Opłaci się w tym celu mieć ze sobą rowerowe bidony. Bowiem są wygodniejsze niż butelka z filtrem – przeskocz do serwisu: https://www.waterbobble.pl/filtry-bobble – z wodą. Bidony przyczepia się w specjalnym koszyczku, który znajduje się przy ramie roweru. Nie trzeba więc dźwigać niepotrzebnego ciężaru na swoich plecach. Najczęściej zwykła butelka z filtrem – niezwykle pomocna strona – www.waterbobble.pl/ – z wodą wkładana jest do plecaka. Dobre akcesoria rowerowe pomagają przypiąć naczynie z płynem do roweru. Tym sposobem unika się niebezpieczeństwa rozlania się czegoś w środku plecaka.

Rowerowe bidony zazwyczaj zrobione są ze sztucznego tworzywa. Powinien być na tyle trwały, by po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo powinno spełniać normy związane z materiałami, które mają styczność z żywnością. Dzięki temu woda nie nabierze specyficznego smaku oraz aromatu. Niektóre rowerowe bidony robione są także z aluminium – . Ale z uwagi na mniejszą odporność na uszkodzenia oraz szybsze zużywanie się tego typu materiału, aluminiowe bidony są mniej popularne. Jednakże z aluminium zazwyczaj wykonywane są inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej niebywale lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest bardzo istotne w trakcie górskich przejażdżek.

Właśnie z tego względu wybiera się lekkie tworzywa oraz bierze się ze sobą jak najmniej rzeczy. Używanie bidonów rowerowych zapoczątkowali sportowcy. Kolarze niebywale często czerpali z tego typu formy uzupełniania płynów w czasie wyścigów (zobacz polecane części – klik).

W danym czasie można dostać bidony o pojemności która waha się w przedziale 0,25 – 1l. Oczywiście na długie rowerowe wycieczki koniecznie trzeba wziąć ze sobą litrowe naczynie a na krótsze mniejszy bidon, który bez trudu można uzupełnić na trasie.