Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad kupnem Fiata Seicento? Co sądzić o tym samochodzie, czy warto go nabyć?

Mawia się, iż Fiat 126p faktycznie zmotoryzował nasz kraj. Nawet jak jest w tym określeniu przesada, to trzeba przyznać, iż ten model auta ma wielkie wpływ na nasz rodzimy rynek. Dowodem tani i ogólnodostępny Cinquecento, jaki po niedługim czasie doczekał się i swojego lepszego następcy. Na pewno należy przyznać, że to tak naprawdę Seicento jest następcą roli takiego auta, jakim w dawnych czasach był popularny “maluszek”.

Nowy Fiat Panda

Autor: CJD North Shore
Źródło: http://www.flickr.com
Seicento jest autem zaprojektowanym do jazdy po mieście. Jest mały, ale dzięki temu łatwiej jest go parkować. Jest również łatwy w prowadzeniu i istotniew parkowaniu dla świeżych kierowców, a jednocześnie dla kobiet. Ze względu na niską cenę zakupu, niezbyt duże koszty utrzymania, a także dostępne wszędzie fiat części, jest też kupowany przez dużą ilość starszych małżeństw. Jest perfekcyjny do niedzielnych przejażdżek. Więcej na .

Fiat nie ma bogatej historii. Auto miało swoją premierę w 98 roku, początkowo z silnikiem o pojemności 0,9 litra, który produkował 39 koni mechanicznych. Mocniejsza jednostka była gwarantowana w wersji Sporting – posiadała pojemność 1.1. Model taki miał aluminiowe felgi (alufelgi 15) i zderzak w kolorze nadwozia, posiadał także znaczniej wyraźne progi i kilka innych dodatków, jak nnp. skrzynia biegów o zmienionych właściwościach. Samochód, jak wiele innych ma swoje minusy.

Najczęściej użytkownicy skarżą się na wycieki z uszczelki, która znajduje siępod pokrywą zaworów, zwłaszcza w wersji z silnikiem 900. Wiadomo, wiele jest zależne od właściciela i sposobu eksploatacji. Jednakże, mało znawców poleca Seicento o pojemności 0,9 litra, a to z tego powodu, że spalanie nie jest zbytnio adekwatne do osiągów, w mieście natomiast auto może wypalić nawet osiem litrów benzyny.

Jeżeli chodzi o wymianę części – (jungheinrich części) to nie ma z tym kłopotu, gdyż są dość łatwo dostępne, jak reflektory fiat. Takie fiat części Kraków dostępne są od ręki, często jednakże musimy coś zamówić. Fiat Seicento to niezmienne bardzo popularne auto w Polska. No ale trudno się dziwić. Jest malutkie, sprytne, łatwo się w nim możemy nauczyć jeździć, także dla osób, które obawiają się wyjeżdżać na miasto. Choć ma swoje wady, to jednocześnie warto pomyśleć o jego zakupie.