Czy zimowe ogumienie to wymóg?

Autor: KURSANT

Na dworze lato w pełni, gorąco, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a przecież to najodpowiedniejszy czas, żeby zaplanować kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w doskonałym stanie, ale sklepy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed zakupieniem nowych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.Dlatego też urządzają wyprzedaże

Opony zimowe z to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, więc nie bywajmy tematu. Wciąż dzieje się tak, że właściciele samochodów wcale nie zmieniają opon na zimowe. Bronią się bzdurnymi argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą ostrożnie itp. To błąd i głupota! Do wypadku nie potrzeba dużo, wystarczy metr oblodzonej nawierzchni, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety wciąż kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie używają zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Mało, że uszkadzają letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale nadal zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, wiec sprawdzajmy często stan opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeśli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą klęską.

Jeżeli chciałbyś przekazać komuś dane na prezentowany temat, to kliknij na link oraz poczytaj szczegóły odnoszące się do tego zagadnienia – z pewnością go wciągną.

Można już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić przy okazji letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie na pewno wyszukamy wiele ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony z wyższej półki za niewielkie pieniądze. Czyli opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin itd. itp.Jeżeli nie posiadamy własnego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to żadnym kłopotem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym. opony (wróć)

Opony zimowe sprzedaje firma Netcar