Czym jest bielizna termoaktywna oraz w czym pomaga? Dlaczego oraz w jakich sytuacjach dobrze jest ją stosować?

Będąc aktywnym, czyli jeżdżąc na rowerze, biegając albo też chodząc po górach często nie myślimy nad takimi rzeczami, jak duże znaczenie może mieć dobra bielizna termoaktywna. Jeśli używamy w czasie uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportowej bielizny bawełnianej, to z pewnością spotkaliśmy się już z średnio przyjemnym uczuciem wilgotności oraz wolnego wysychania. To sprawia, iż jesteśmy narażeni na zimno, kiedy odpoczywamy, gdyż wilgotna odzież opina nasze ciało. To właśnie okropne uczucie mokrych pleców najczęściej towarzyszy temu, kto uwielbia chodzić po górach, jeździć na rowerze albo na przykład się wspinać.

odzież sportowa

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko można wówczas stracić siły oraz motywację, a co najgorsze możemy się nawet przez coś takiego pochorować. Tak więc, żeby to zmienić warto pomyśleć nad konkretną zmianą, a tą przyniesie bielizna termoaktywna (przejrzyj tę ofertę). Bielizna termoaktywna, znana też jako odzież oddychająca czy bielizna (polecamy odzież termiczna damska) termiczna to taki typ odzieży, jaka jest zrobiona z tkanin syntetycznych, jakich podstawowym zadaniem jest jak najszybsze wyprowadzenia na zewnątrz zbyt dużej ilości potu wyprodukowanego w czasie wysiłku.

Jeżeli masz ochotę zgłębić temat, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który ukryliśmy pod zamieszczonym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca treść (http://lamalama.pl/wlokniny.html).

Przez to posiada ona zastosowanie i uznanie w oczach entuzjastów sportów outdoorowych.

Specjalne typy materiałów z dużą ilością poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, posiadają naturalną zdolność pozbywania się pary wodnej z wewnątrz na zewnątrz odzieży, tam zaś może swobodnie oraz odpowiednio szybko odparować. Tym więc sposobem koszulka termoaktywna powoduje, że podczas wysiłku nasza skóra zostaje sucha. Oczywiście, iż cuda rzadko się zdarzają, dlatego też przy naprawdę sporym wysiłku takie stroje niestety będą wilgotne.

Całe szczęście tego typu bielizna bardzo szybko schnie, a to dzięki wyjątkowym właściwościom tego typu tkanin, z których są robione. To w związku z tym sprawia, że także po bardzo wyczerpującym chodzie, jak chcemy polepszyć własny rekord czasowy na trasie albo kiedy chcemy wybiegać życiówkę na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się swobodnie i w miarę sucho. Bieliznę taką dobrze jest kupować tylko w specjalistycznych sklepach, dajmy na to 4f, ponieważ wtedy mamy pewność, iż faktycznie okaże się ona profesjonalna i nigdy nas nie zawiedzie.