Czym jest chip tuning i czy pożądane byłoby się na niego zdecydować?

Chip tuning to usługa elektronicznej modyfikacji sterownika silnika, jaka w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Mnóstwo kierowców decyduje się na chiptuning, który zezwala zwiększyć sprawność silnika oraz koryguje jego parametry. Chiptuning polega na zmianie oryginalnego oprogramowania silnika na inne, dzięki czemu wolno zaobserwować zwiększenie mocy i momentu obrotowego. W chip tuningu zmienia się między innymi takie wartości, jak na przykład dawka paliwa, kąt wtrysku albo ciśnienie doładowania, ponadto zmieniane są także ograniczniki dymienia i Nm. Jeśli chcemy, by nasz samochód posiadał wyższe parametry, to wystarczy zdecydować się na eco tuning, który proponowany jest aktualnie przez mnóstwo doświadczonych serwisów.

samochód

Źródło: http://www.flickr.com
Modyfikacja silnika musi być wykonana profesjonalnie i kompetentnie, wskutek tego wskazane jest korzystać wyłącznie z ofert profesjonalnych, doświadczonych i zalecanych serwisów. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie oraz nie wpłynie to na brak bezpieczeństwa i większe ryzyko podczas jazdy. Przed przystąpieniem do eco tuningu wykonuje się gruntowną diagnostykę dynamiczną i statyczną silnika, by sprawdzić czy samochód kwalifikuje się do usługi eco tuning.

Kiedy szukasz sprawdzone dane, zobacz i sprawdź informację (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-czechowice-dziedzice) – tutaj znajdziesz wyłącznie interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Jeśli nie ma przeciwwskazań do wykonania modyfikacji silnika, wówczas przystępuje się do pracy. Eco tuning jest wykonywany przez doświadczonych ekspertów i fachowców, jacy posiadają zarówno teoretyczną, jak też użyteczną wiedzę w tym temacie. Po sporządzeniu modyfikacji silnika należy jeszcze przeprowadzić jazdę próbną i powtórną diagnostykę silnika.

Chcemy Cię zachęcić do nowej porywającej strony – kontynuuj przeglądanie (https://sklep.techkar.pl/plytka-uklad-sterujacy-karcher-puzzi-pompka-gotec,3,3591,2776) bez limitów, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi postami na powyższy temat.

pod maską samochodu

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com
Za sprawą Netu zdołamy odszukać mnóstwo propozycji eco tuningu wykonywanego przez profesjonalne, wyróżniane serwisy samochodowe. Jeżeli więc ciekawi nas taka usługa, poszukajmy w Sieci ciekawych ofert. Na pewno odnajdziemy ofertę, jaka będzie nam pasować także pod względem cenowym. Wskazane jest jednak pomnieć, że doświadczony chip tuning jest usługą dość drogą.