Jakim sposobem można całkowicie legalnie pozbyć się pojazdu, który nie będzie się nadawał do dalszej jazdy.

Jazda samochodem który będzie miał nieodpowiedni stan techniczny jest zabronione i może skutkować utratą dowodu. Ale przede wszystkim nie jest to bezpieczne, i dla kierowcy i dla pozostałych samochodów. Jeżeli się da, to pojazd można naprawić, żeby jeszcze jakiś czas mógł on służyć, ale niekiedy przestaje to być opłacalne.

Continue reading „Jakim sposobem można całkowicie legalnie pozbyć się pojazdu, który nie będzie się nadawał do dalszej jazdy.”

Jakim sposobem naprawić nasz samochód tanim kosztem?

Duża część z nas dobrze wie, ze motoryzacja stanowi niesłychanie znaczący element naszej normalności. Posiadanie przez nas samochodów stało się dzisiaj niesłychanie powszechne, co rzecz jasna czyni nasze społeczeństwo poniekąd zdeterminowanym od ich użytkowania.

Continue reading „Jakim sposobem naprawić nasz samochód tanim kosztem?”

W jaki sposób zgodnie z prawem zezłomować samochód? Jakie czynności trzeba podjąć, żeby wszystko zostało zrobione zgodnie z procedurami?

Żeby być w stanie wyrejestrować pojazd, który jest już do niczego, to najpierw powinniśmy oddać je na złomowisko. Najpierw potrzeba znaleźć stację demontażu, która jest upoważniona przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjmowaniu auta do kasacji.

Continue reading „W jaki sposób zgodnie z prawem zezłomować samochód? Jakie czynności trzeba podjąć, żeby wszystko zostało zrobione zgodnie z procedurami?”

Jak legalnie złomować pojazd? Dowiedz się, co należy zrobić

W Twoim garażu znajduje się samochód, jakim od jakiegoś czasu nie jeździsz, gdyż pojazd nie nadaje się do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, nade wszystko z racji sentymentalnych, lecz z drugiej – nie jest ci do niczego potrzebny i jedynie zajmuje miejsce, które mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, która stale jest pozostawiana na dworze oraz może niebawem zardzewieć, szczególnie, gdy będzie padać deszcz.

Continue reading „Jak legalnie złomować pojazd? Dowiedz się, co należy zrobić”

Kiedy twój wóz nie może już więcej jeździć, oddaj go do stacji demontażu i weź za to gotówkę

Odpowiedni stan techniczny auta okazuje się kluczowy dla bezpieczeństwa poruszających się nim pasażerów oraz reszty uczestników ruchu ulicznego. W sytuacji, gdy pojazd nie spełnia już standardów bezpieczeństwa, musi zostać wyłączony z obiegu oraz zezłomowany.

Continue reading „Kiedy twój wóz nie może już więcej jeździć, oddaj go do stacji demontażu i weź za to gotówkę”

W jaki sposób w legalny sposób wykonać kasację pojazdu?

Mają miejsce takie sytuacje, kiedy nasz samochód jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do niczego. Pozostaje nam wówczas jedynie zezłomowanie. Należy wiedzieć jaki sposób tego procederu jest legalny i gdzie możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Wymagania są jednakowe dla wszystkich miejscowości w Polsce, bez związku z nazwą zakładu, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.

Continue reading „W jaki sposób w legalny sposób wykonać kasację pojazdu?”