Dezynfekcja oraz czyszczenie klimatyzacji w samochodzie

By utrzymać system klimatyzacji w czystości, poleca się jego dezynfekcję raz w roku. Chwiejna temperatura oraz wilgoć fragmentów układu klimatyzacji sprzyja rozwojowi wirusów i grzybów, jakie, po uruchomieniu nawiewu, dostają się do środka kabiny, wywołując alergie, choroby jak również nieprzyjemny zapach. Oddając samochód do serwisu zajmującego się dezynfekcją, posiadamy gwarancję, iż wszystkie bakterie pozostaną wypędzone a i zapach będzie przyjemny.

umyty samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega kwestii, że układ klimatyzacji nie jest szykiem bezobsługowym. Niestety ogrom przeciętnych konsumentów zdaje sobie z tegoż sprawę dopiero w sytuacji, gdy w samochodzie zwyczajnie zaczyna cuchnąć. Niemiły zapach wywoływany jest poprzez pleśnie i grzyby gromadzące się zasadniczo na parowniku. Parownik jest właśnie wspaniałym miejscem dla rozkwitu takich organizmów. Jest bowiem ukryty przed światłem i z uwagi na zadanie jakie dopełnia jest wilgotny. Rodzony przez pleśnie i grzyby niesympatyczny zapach jest nawiewany dmuchawą do środka samochodu. Sam zapach sprawia bez wątpienia znaczny dyskomfort na przestrzeni podróży, acz wyraźnie groźniejsze są mogące pojawić się u kierującego i pasażerów reakcje alergiczne.

Jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć, w związku z tym promuje się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania raz w roku. Gdy zapomnimy o symetrycznym zapobieganiu to może okazać się, iż szablonowa metoda, jaką jest dezynfekcja dezynfekcja po zmarłym klimatyzacji jest niewystarczająca. W ostatecznym przypadku konieczne może okazać się oddzielenie parownika. Z względu na to, że dostęp do takiej cząstki układu klimatyzacji jest męczący, a co za tym następuje jego odłączenie jest czasochłonne, koszty mogą okazać się kolosalne.

Jesteśmy w stanie w tym momencie wyróżnić trzy sposoby odgrzybiania. Metoda standardowa – piankowa jest najprostsza i w tym samym czasie najtańsza. Polega ona na wykorzystaniu preparatu grzybobójczego w spray-u. Zazwyczaj do opakowania dołączony jest ciągliwy wężyk, który wprowadza się w stronę parownika poprzez kanały nawiewowe. Wtryskiwany w konsekwencji preparat penetruje użebrowanie parownika unicestwiając bakterie i grzyby. Inny sposób to strategia chemiczna, w trakcie której rozpryskuje się płyn czyszczący metodą ultradźwiękową. Ciecz za usługą wentylatorka zamontowanego wewnątrz wyposażenia wyprowadzany jest na zewnątrz rurką elastyczną podłączoną do sprzętu.

Czerwony samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się proces w pojeździe prowadzić dwufazowo. Najpierw zastosować płyn odgrzybiający, a w następnej kolejności płyn niszczący zapachy. Następna metoda tytułuje się ozonową, w jakiej zrealizowana usługa przy użyciu odgrzybiacza ozonowego zapewnia czysty przychód. Nie trzeba do niej traktować żadnych specjalnych specyfików chemicznych.

Masa przedsiębiorstw, które oferują nam serwis klimatyzacji prezentuje nam kilka metod dezynfekcji. W zależności od zasobności portfela, nabywca przesądza, który rodzaj wybrać.

Nie zwlekaj, gdyż jesteśmy w serwisie (http://www.marexopony.pl/opony-wroclaw) dla Ciebie. Stworzyliśmy niezwykle intrygujące wpisy. Masz ochotę je przeczytać? Zachęcamy do kolejnej strony.

Powinno się robić to systematycznie, co najmniej raz do roku, albowiem z czasem może się okazać, że powszednie odgrzybianie nie starczy, i będziemy zobowiązani do zapłacenia większych kosztów.