Gwiezdne Wojny czyli dlaczego jest tak duży fenomen tej niezwykłe i ogromnie popularnej sagi filmowej.

Mało jest tak kultowych serii, jak Star Wars. Saga ta zaczęła się w roku 1977, bo wtedy właśnie w kinach ukazał się pierwszy film. Kolejne dwa widzowie mogli oglądać w odstępach trzech lat, a potem, po kolejnych kilkunastu latach, zostały nakręcone trzy kolejne części. Obecnie połowa świata z ogromną niecierpliwością oczekuje na część siódmą, której premiera w kinach planowana jest na koniec roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu wojny domowej w galaktyce i zdarzeniach, które miały bezpośrednio przed nią miejsce. Poszczególne odcinki pokazują, jak wyglądały różne spory między rasami, które w ostatecznym rozrachunku skończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić losy rycerzy Jedi, czyli Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, który przez walkę z siłami ciemności jest równocześnie uosobieniem ciągłej walki między złem a dobrem. Walki, jaka przyprowadziła do kin setki milionów widzów, bo tyle właśnie razy oglądnięto do tej pory wszystkie nakręcone do tej pory części tej sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Gwiezdne wojny to jedna z najwięcej zarabiających filmowych serii w historii.

Nie zapominaj – ciągle bądź na bieżąco (https://www.oneway.pl/kadra/). Z tego powodu nakłaniamy Cię do przeczytania nowego artykułu, który znajduje się pod wskazany linkiem. Nie pożałujesz!

Już tylko na sprzedaży biletów wytwórcy zarobili duże miliardy dolarów, a przecież dochodzi jeszcze ogromny przemysł wiążący się z różnymi akcesoriami i dodatkami. W oparciu o nakręcone części wyprodukowano mnóstwo innych komiksów, gier i filmów – czytaj więcej na . Wśród dzieci bardzo dużym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, jakiego mogą słuchać w łóżku przed spaniem czy w dłuższej podróży.

Ogromny biznes wiąże się również z różnymi zabawkami i gadżetami. Można zresztą przyjrzeć się ofercie któregoś ze sklepów z zabawkami, w którym miecze świetlne, figurki oraz maski należą do jednych z najlepiej popularnych towarów – czytaj więcej . Do tego dochodzą jeszcze inne gadżety, takie jak kubki star wars, i jak się to wszystko razem zbierze, to dopiero wtedy widać fenomen opisywanej sagi.

Nie możemy dopuścić do tego, byś nie przeczytał wszelkich szczegółów na wybrany temat. Namawiamy więc do kolejnego wpisu. Tam oczekuje na Ciebie najnowsza treść (www.oneway.pl/co-u-nas-znajdziesz/).

Fenomen, który zapewne jeszcze bardziej zostanie umocniony, bo zbliżająca się premiera zapowiadana jest jako jedno z największych wydarzeń w świecie kina w ostatnim czasie.