Jak dużo należy zapłacić za wypożyczenie auta w dużym mieście?

Nie każdy korzysta z samochodu dzień w dzień, żeby dojeżdżać do pracy, lub korzystać z usług pierwszej potrzeby, bo miejsce zamieszkania usytuowane jest daleko od miasta. A co robić kiedy ten samochód jednak bardzo by się przydał? Np. okazyjny wypad, lub wyjazd na wakacje? Zakup na okazyjne użytkowanie nie wchodzi w grę, ponieważ niesie za sobą zbyt duże koszty.

Pro Rent
Na okazyjne wypady i przejażdżki niezmiernie praktyczna jest możliwość wynajmu samochodu . W Polsce dotąd nie jest to najpopularniejszy sposób korzystania z osobowych środków lokomocji. Szczególnie wtedy, kiedy z niemałym znojem, przez wiele miesięcy oszczędzaliśmy pieniądze na wymarzony urlop. A tymczasem niemała część z tych pieniędzy musiałaby pozostać w wypożyczalni i na stacjach paliwowych.

Przedstawiany wątek ukazuje niezwykle zajmujące tematy – jeżeli chcesz zobaczyć pokrewny materiał, zobacz śmiało to opracowanie.

Jakie są koszty wypożyczenia auta na urlopowy wypad? Czy to jest opłacalne?

Pomimo tego, że zakup oraz utrzymanie osobistego samochodu, to nie lada koszt, warto zaznaczyć, że jeżeli zamierzamy korzystać z oferty wypożyczalni od okazji do okazji, może nam się to nie opłacać jeszcze bardziej. Jak się okazuje nie są one tanie.

Cena którą zostawimy w wypożyczalni w Krakowie (atrakcyjna oferta na stronie), Warszawie, czy Rzeszowie zależy od mnóstwa czynników. Między innymi od marki auta, wyposażenia, terminu i miejsca wypożyczenia, a również miejsca w którym będziemy chcieli oddać auto. Za wszelkie dodatki i udogodnienie płaci się oddzielnie, np. za dodatkowego kierowcę, który będzie prowadził pojazd – 25 zł dobowo, łańcuchy- to kolejne 300 zł, fotelik dla dziecka – 150 zł.
Natomiast za sam wynajem auta w zależności od modelu, np. na 3-14 dni zapłacimy od 50 zł do 2000, za miesiąc od 1500 do 10000. Dodatkowo, do ceny za wynajem, musimy doliczyć kaucję, która może kosztować od 500zł do 2000.

Jeżeli masz chęć zyskać dodatkowe informacje na omawiany wątek, to przejrzyj serwis, która takie dane zawiera. Zapewne będą ciekawe.

Trzeba również wiedzieć, że pożyczając auto odbieramy go do użytku z pełnym bakiem i tak samo musimy go zwrócić.


Wynajmowanie samochodów to doskonały biznes i bardzo użyteczna usługa, jeśli wykorzystujemy ją tylko od czasu do czasu. Jeżeli jednak spodoba nam się jeżdżenie samochodem i zamierzamy robić to częściej, być może to czas na zakup własnego?