Jak skutecznie poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy własnym autem?

Nie jest konieczne bycie profesjonalnym kierowcą, aby polubić jazdę autem. Dostarcza ona dużo radości, ale własne auto jest w stanie również uczynić prostym życie człowieka. Wóz ma wiele użytecznych właściwości. Ułatwia jazdę do pracy, jazdę do centrum handlowego. Szczególnie jest cenny na terenach, gdzie do centrum handlowego czy pracy jest daleko. Wóz jest także niezastąpionym instrumentem działania wielu firm. Co więc należy uczynić, aby jego użytkowanie było bezpieczne i możliwie najbardziej komfortowe? Oto parę sugestii.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest pojęciem dobrze znanym fanom samochodów. Jest idź do serwisu on formą zatroszczenia się o parametry techniczne auta czy o jego wygląd. Pośród dużej liczby jego gatunków można zauważyć chiptuning. Chiptuning jest to elektroniczne zwiększanie mocy silnika samochodu. Dzięki temu działaniu samochód będzie się przemieszczał bardziej komfortowo, szybciej i bezpieczniej. Praktycznie zrobienie tego tuningu jest możliwe w każdym samochodzie, bo w zasadzie jest tak, że producenci wozów zostawiają rezerwy. Te rezerwy jest także w samochodach bez turbiny. Umiejętne ich wykorzystanie polepsza nie tylko bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w czasie podróży, ale także ekonomię jazdy. Chiptuning umożliwia obniżenie zużycia paliwa w czasie jechania wozem. Mogą stosować chiptuning kierowcy, którzy korzystają z pewnych stacji oraz pamiętają o właściwej zmianie oleju i filtrów. Warto zastosować ten tuning, gdyż można zwiększyć moc silnika i moment obrotowy nawet o dziesięć procent.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą rzeczą, którą warto zrobić, jest (przyczepki samochodowe ceny – blyss.pl) usuwanie dpf . Usunięcie filtrów dpf może się okazać ratunkiem dla wielu użytkowników aut.

Bardzo trudno jest zrozumieć ten problem użytkownikom dróg, którzy nie doświadczyli wielu trudności związanych z filtrami cząstek stałych. W założeniu producentów filtry dpf miały zmniejszyć emisję sadzy i spalin do powietrza. Założenie było dobre, bo troszczące się o naturę. Doświadczenie jednak pokazało, że środowisko było jeszcze bardziej narażone na zatrucie. Powodów jest kilka. Pierwszym jest kwestia dużego zużycia oleju. A olej samochodowy nie jest przecież łatwy w utylizacji. Drugą kwestią jest większe zużycie silnika. Filtry dpf mogą znacznie skrócić jego żywotność i powodują większe zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń do środowiska.