Jak wygląda proces hydrografiki na różne elementy, podstawowe wyposażenie do tego

Jednym z najnowocześniejszych sposobów na nakładanie obrazów na skomplikowane niekiedy elementy jest hydrografika. Proces technologiczny na nanoszenie motywów zbyt skomplikowany nie jest, a będzie pozwalał na uzyskanie naprawdę spektakularnych rezultatów.

Podstawową zaletą techniki hydrograficznej jest możliwość nanoszenia motywów na bardzo różne nawierzchnie, i od wielu lat coraz intensywniej wykorzystują to różne rodzaje przemysłu. Co zupełnie zrozumiałe w największej części możliwości tej technologii zaczęli wykorzystywać pasjonaci motoryzacji. Wykorzystując ją można w nieograniczony sposób ozdabiać najróżniejsze samochodowe (przyczepki producent) i motocyklowe części, w zasadzie największym ograniczeniem będzie fantazja właścicieli, bo z możliwościami technicznymi w przypadku większości elementów żadnego problemu nie będzie. Lecz zastosowanie hydrografiki to nie tylko sama motoryzacja, coraz częściej sięga po nią również rynek AGD, RTV i komputerów, zaczynają jej używać także ludzie pracujący w branży reklamowej i promocyjnej. Szczegóły na temat hydrografiki na serwisie .

Hydrografika nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga niezbędnego wyposażenia i chociaż minimalnego doświadczenia. Najważniejszą rzeczą jest to, że do jej użycia będą się wyłącznie nadawać przedmioty, jakie można zanurzyć w wodzie.

wzory - hydrografika

Autor: sport-shop.pl
Źródło: sport-shop.pl

Ich powierzchnia musi być odpowiednio odtłuszczona, jeśli tak nie będzie to wzór nie przyklei się odpowiednio i będzie niezbyt ładnie wyglądał. Przy elementach z gołej stali trzeba je jeszcze będzie pomalować lakierem podkładowym. Jeśli chodzi o konieczne wyposażenie, to podstawowym jego elementem jest wanna mająca wielkość pozwalającą na zanurzenie w całości ozdabianego elementu. Powinna ona posiadać grzałkę, dzięki które można będzie ustawić odpowiednią temperaturę roztworu. Kolejnym elementem wyposażenia są folie z wzorami, to właśnie one przyklejają się na ozdabianym elemencie tworząc gotowy wzór. W wielu firmach można na folii wydrukować wszystko, co się będzie chciało, więc możliwości w tym względzie są naprawdę nieograniczone. Z reszty wyposażenia może się również przydać aktywator, zmywarka do resztek po procesie i pistolet (odwieź www) do pomalowania elementu bezbarwnym lakierem.