Jak zadbać o auto, jaki nie jest zbyt często używany? Jakie czynności powinniśmy podjąć?

Zasada jest taka, iż nieważne jak bardzo często korzystasz ze swojego pojazdu musisz o nie zadbać. Pamiętać trzeba, że nawet w niezbyt często używanym samochodzie bardzo prędko swoje właściwości traci olej silnikowy, szczególnie jak jest mineralny. To jeden z przykładów, tak więc jak można spowodować, żeby nasz samochód sprawował się bardzo dobrze przez cały czas.

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Odnosząc się jednak do olejów to musimy przyznać, że bardziej odporne są modele syntetyczne, jakie nie zawsze są właściwe do stosowania w każdym aucie. W rzadziej wykorzystywanym samochodzie olej powinien być zmieniany częściej niż w przypadku standardowego użytkowania. Opóźnienie w temacie jego wymiany grozić może nawet zatarciem, a ostatecznie unieruchomieniem silnika. Olej silnikowy to jednakowoż nie wszystko.

W samochodzie bardzo szybkiego zużyciu ulegają opony. Szczególnie gumy, jakie stoją dłuższy czas w tej samej pozycji nie tylko szybciej się niszczą, lecz też nierównomiernie się zużywają i tracą swoją sztywność. By temu zapobiec należy co tydzień-dwa przesunąć auto o kilka centymetrów.

Hej, spójrz na serwis!, to niesamowite, że jeszcze raz tak szybko dodali tam coś aż tak atrakcyjnego, musisz to koniecznie sprawdzić!

Lepiej jednak przejechać się nim po okolicy. Niekiedy taka przejażdżka jest niezbędna nie tylko jeżeli chodzi o opony, lecz także dlatego, by pozbyć się wilgoci która zbiera się w silniku, w miejscach układu wydechowego, a jednocześnie w innych podzespołach. Jeśli tego nie zrobimy, to w samochodzie będziemy mieć kłopot z korozją jednego lub paru podzespołów, która może go skutecznie unieruchomić.

W tego rodzaju samochodzie dość szybko rozładowuje się akumulator. W czasie postoju tego rodzaju urządzenia, czyli radio czy alarm wykorzystują prąd nawet jak są w stanie uśpienia. Jeżeli silnik nie będzie uruchamiany, alternator nie naładuje akumulatora, z którego ciągle pobierana jest energia. Sprawdź więcej: .

wnętrza auta

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Bezczynne leżakowanie takiej baterii w sposób istotny wpływa na jej żywotność.

Chcesz bliżej zbadać przedstawiony tutaj problem? Jeżeli tak, zobacz polecane informacje (https://ciche-auto.pl/oferta/) innych tego typu wpisów. One też opisują tę kwestię.

I oczywiście co także istotne, lecz być może niedoceniane przez wielu, auto co określony czas należy odświeżać. Najkorzystniej jak przeprowadzimy właściwe zabiegi pielęgnacyjne jak konserwacja skóry w samochodzie albo pranie tapicerki, dzięki czemu nasze auto będzie prezentować się niezwykle korzystnie.